19 Ekim 2019 Cumartesi 13:26

ANASAYFA l HÜRRİYET ŞİŞE CAM İŞÇİLERİNİN SESİ OLDU

01.06.2017 Perşembe - 14:37

CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet mecliste yaptığı konuşmasında grev kararı engellenen Şişe Cam işçisine Ecevit’in dizleriyle destek oldu; “Emeğe eylem, eyleme yürek, yüreğe sevgi ne güzel uymuş”

Kristal -İş Sendikası’nın Şişecam’a bağlı bazı işyerlerinde aldığı grev kararının ertelenmesine tepki gösteren aynı zamanda CHP Emek Bürosu Üyesi, TBMM Başkanlık Divanı Kâtip üyesi ve CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, işçilere destek vermek amacıyla Kırklareli’ndeydi. Hürriyet dün de mecliste, Şişe Cam işçisine destek konuşmasında bulundu.

MİLLİ GÜVENLİKLE NE ALAKASI VAR?

TBMM’de konuşan Milletvekili Hürriyet, “AKP Hükûmeti döneminde cam işçilerine yönelik 4’üncü kez grev yasaklaması işçi sınıfının en demokratik hakkı olan grev hakkını elinden almaktadır. OHAL kılıfıyla alınan bu karar demokrasiye, adalete, vicdana aykırıdır. Grev yasağı emekçilere hakarettir. Cam üretiminin millî güvenlikle ne alakası var? Bu hukuksuz karardan derhâl vazgeçilmelidir. Biliyoruz ki sermayeye dikensiz gül bahçesi, emekçilere zorlu bir ülke yaratmaya çalışıyorsunuz” dedi.

SİZ SIRÇA KÖŞKLERİNİZDEN GÖRMESENİZ DE BİZ HAKLI MÜCADELELERİNİN YANINDAYIZ!

Açıklamasına devam eden Hürriyet, “Siz sırça köşklerinizden görmek istemeseniz de cam işçisi cam üretiminde ülkemizi Avrupa’da 1’inci, dünyada 3’üncü yapmıştır. Gebze, Trakya, Mersin, Eskişehir’deki binlerce cam işçimizin haklı mücadelesinin yanındayız. Tüm işçilerimize dayanışma duygularımızla selam olsun diyorum. İşçi dostu rahmetli Bülent Ecevit’in şiir dizeleriyle buradan seslenmek istiyorum işçi kardeşlerimize: “Emeğe eylem, eyleme yürek, yüreğe sevgi ne güzel uymuş” diyerek konuşmasına son verdi.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.