22 Ekim 2019 Salı 02:16

ANASAYFA l Hürriyet: “PKK ile masaya oturdular mı? EVET!”

14.04.2017 Cuma - 15:20

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, yeni açılan Tavşantepeliler Derneği’ne hayırlı olsun ziyaretinde bulundu

TBMM Başkanlık Divanı Katip üyesi ve CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet; bir hafta önce açılan ve Başkanlığını Cesur Öztürk’ün yaptığı Tavşantepeliler Derneği(TAV-Der)’ni ziyaret ederek, hayırlı olsun temennisinde bulundu. Milletvekili Hürriyet’e, İzmit ilçe Kadın Kolları Başkanı Bilge Çoker ve İzmit ilçe Gençlik Kolları Başkanı Devrim Bal da eşlik etti.

NEYE EVET, NEYE HAYIR?

Dernek yönetimine ve üyelerine 16 Nisan’da yapılacak olan referandumda neden evet verilmeyeceğini ve neden hayır tercihinin yapılması gerektiğini anlattı. Milletvekili Hürriyet, “Dış politikada çuvalladılar mı? Evet.  FETÖ ile yol arkadaşlığı yaptılar mı? Evet. Kandırıldık deyip işin içinden sıyrıldılar mı? Evet. Yolsuzlukların üzerini örttüler mi? Evet. Tarım ve hayvancılık bitti mi? Evet. PKK ile masaya oturdular mı? Evet. Taşeron işçilere kadro sözü verip unuttular mı? Evet. Hızla fabrikalar kapandı mı? Evet. PKK paçavrası astılar mı? Evet.  İşte 16 Nisan’daki referandumda evet tercihini yaptığımız zaman bunlara da evet demiş olacağız. Peki 3 milyon Suriyeliye vatandaşlık verilsin mi? Ülke eyaletlere bölünsün mü? Ülkenin tüm tapusu bir kişiye verilsin mi? O bir kişi yanlış yaptığında ona dur diyebilecek miyiz? İşte hayır dediğimizde de bunlara cevap bulmuş olacağız” açıklamasında bulundu.

TEK ADAMLA YÖNETİLEN ÜLKELERDE HEP GÖZ YAŞI VAR

Kişilerin ve partilerin gelip geçici olduğuna değinen Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, “Bir yasayı değiştirdiğimizde yenisini yapalım deme şansımız var. Ama anayasada hadi geri dönelim diyemezsiniz. O gücü elinde tutan kimse o gücü elinden bırakmak istemez. Tek adam sistemleri çok iyi olsaydı, dünyayı onlar yönetirdi. Tek adamla yönetilen ülkelerde hep göz yaşı var. Parlamenter sistem çok kötü olsaydı en başta Almanya çökerdi. Sistemin yarın öbür gün bize getireceği sıkıntıları aşabilir miyiz aşamaz mıyız ben ona bakarım. Türkiye’nin bütün tapusu bir kişiye devredilmez. Bugün Ahmet gelir hiç hata yapmaz yarın Mehmet gelir hata yapar ve biz onu durduramayız. PKK’yla bölemediler. FETÖ ile ele geçiremediler. Bu anayasa ile çok daha rahat bir şekilde Türkiye’yi bölerler ve ele geçirirler” dedi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.