18 Ağustos 2018 Cumartesi 20:22

ANASAYFA l Hepimiz birer engelli adayıyız

13.05.2016 Cuma - 2:22

2

Kocaeli Kent Konseyi Engelli Meclisi tarafından engelliler haftası sebebiyle farkındalık yürüyüşü düzenledi

Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından 10-16 Mayıs Engelliler Haftası vesilesiyle yürüyüş düzenlendi. Belediye İş Hanı’ndan başlayan yürüyüş Kültür Tepesi’nde bulunan Atatürk Heykeli’ne çelenk bırakılmasıyla sona erdi. Otizimli ve engelli vatandaşların katılımıyla gerçekleşen yürüyüşe orkestra da eşlik etti.

GENİŞ KATILIM

“Yürüyüşümüzün amacı kutlama değil, farkındalık yaratmak toplumda bizler de varız mesajını vermektir. Her şeyden önce, hepimizin birer engelli adayı olduğumuzun bilincinde olmalı, duygularımızı ve düşüncelerimizi buna göre yoğurmalıyız. Ne engelliler önceden bildi engelli olacaklarını, ne de bizler biliriz olup olmayacağımızı. Her şey kaderin cilvesi… Bu dünyada nasıl yaşanması gerekiyorsa, öyle yaşanır ve nihayetinde herkes gibi göçüp gidilir. Önemli olan, insanın göçüp gitmeden kendisi, ailesi, milleti ve devleti için bir şeyler yapmış olmasıdır.

ENGEL TANIMAZLAR

Faydalı bir şeyler yapmak, sadece engelsiz insanlara has bir özellik değildir. Öyle azimli engelliler vardır ki, engel tanımazlar. Bu kişiler, engelli kelimesini hafızasından silebilmeyi başarmış, gerçekten inanmış ve bulunduğu durumu kabullenmiş insanlardır. Her şey, hayal etmek ve kendine inanmakla başlar. Engelliler de yaşamlarını sürdürebilmek için, çalışıp para kazanmak zorundadırlar. Çalışmak, bir işe yaradığını hissetmek, her insan gibi onları da mutlu eder, yaşama dört elle sarılmalarını sağlar. Fırsat verildiğinde kabiliyetleri doğrultusunda, her işi başarırlar ve üretirler” dedi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.