17 Ekim 2019 Perşembe 14:19

ANASAYFA l Hayır standına polis müdahale etti

01.04.2017 Cumartesi - 15:55

Halkevleri tarafından yürüyüş yolunda açılan Hayır standına polis izin vermeyince arbede çıktı. Yaşanan arbede 2 kişi gözaltına alındı

İzmit yürüyüş yolu üzerinde halkevleri tarafından kurulan Hayır standına polis engel oldu. İddialara göre yürüyüş yolu üzerinde ses düzenli hayır standı kuran Halkevleri üyeleri polisin uyarılarını dikkate almayarak stant kurmanın yasal hakları olduğunu belirterek çalışmalarına devam etti. Çalışmalarına devam eden Halkevleri üyeleri daha sonrasında polislerin müdahalesi ile karşılaştı. Daha sonrasında polis müdahalesine karşı direnen üyeler ile polis ekipleri arasında arbede yaşandı. Yaşanan arbede sonucunda 2 kişi gözaltına alındı.

2 GÖZALTI

2 kişinin gözaltına alındığı arbede sırasında çevredeki vatandaşlar ile stand açanlar arasında da söz dalaşı yaşandı. Polis ekipleri  gerginlik yaşanmaması için tarafları olay yerinden uzaklaştırırken CHP İzmit ilçe başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya olay yerine gelerek polislerle görüştü. Görüşmelerin ardından stand kurmak isteyen Halkevleri üyelerinin ses sitemi açmadan çalışma yapmalarına izin verildi.

Etiketler: ,
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.