19 Ekim 2019 Cumartesi 18:27

ANASAYFA l GÜZELOĞLU İLİMİZE VEDA ETTİ

29.06.2017 Perşembe - 10:54

Yaklaşık 3 yıldır kentimizde Valilik görevini üstlenen Hasan Basri Güzeloğlu, Valiler KHK’sı ile Diyarbakır Valiliği görevine atanması dolayısıyla kent protokolü ve halkı ile bir araya gelerek kente veda etti

Geniş katılımın olduğu vedalaşma töreninde belediye başkanları, kaymakamlar, siyasi partilerin il başkanları, Valilik çalışanları ve STK’ların temsilcileri yer aldı. Güzeloğlu yaptığı konuşmasında Kocaeli’yi çok sevdiğini ve buradan güzel anılarla ayrıldığını belirtti. Ayrıca Güzeloğlu, kentin kalkınması adına birçok çalışma yapıldığını ve çalışmalar esnasında tüm kentin bu çalışmalara katkı sağladığını dile getirerek, “Bu noktada burada olan ve olmayan tüm kent halkı bu uyum ve anlayışta önemli bir yer tutuyor. Hayat ne kadar yaşanmış olursa olsun biteceği bir yolculuktur. Asıl olan o bitiş geldiği zaman başlangıç coşkusunu hissedebilmektir” dedi.

GELİŞMİŞ KOCAELİ

Selamlaşmanın ardından konuşan Güzeloğlu, “En büyük kazancımız ayrılırken dostluklarını kazanmaktan büyük onur duyduğum dostlarım oldu. 1 Ekim 2014 tarihinde büyük bir sorumlulukla üstlendiğim görevimden bugün ayrılıyorum. 3 yıla yakın bir süre Türkiye’nin çok özel ve güzel illerinden birisi olan Kocaeli’ de olma onur ve gururunu duymaktan dolayı rabbime hamdolsun diyorum. Burada Vali görevime başlarken, her görevin biteceğine inanarak bugüne hazır bulundum. Burada çok güzel işler başardık. Kalkınmış ve gelişmiş bir Kocaeli yaratmak için çalışmalar gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı.

HOŞ BİR SEDA

Konuşmasına devam eden Güzeloğlu, “Karşılıklı güzel bir anlayış ve uyumun sonucunu aldık. Bu noktada burada olan ve olmayan tüm kent halkı bu uyum ve anlayışta önemli bir yer tutuyor. Hayat ne kadar yaşanmış olursa olsun biteceği bir yolculuktur. Asıl olan o bitiş geldiği zaman başlangıç coşkusunu hissedebilmektir. İnsanın hayatı huzur içinde tamamlayacağı bir yolculuk olmalıdır. İlk Valilik görevine çok erken bir yaşta 38 yaşında başladığımda, ülkemize ve devletimize yakışır şekilde görevi sürdürebilmek için dua ettim. Gönüllerde bulunmak ve hoş bir seda olarak anılmanın en güzeli olduğunu biliyorum” sözlerini kullandı.

TORUNUM BU KENTTE DOĞDU

Bunun farkında olduğum için bugüne kadar ne bir tabelada ne bir etikette ismimin olmamasına dikkat ettim sözlerini kullanan Güzeloğlu,“Burada bulunan kent protokolünün tüm temsilcileri ve kentin güzel insanları bu şehrin zenginliğidir. Kocaeli Türkiye’nin yürüyüşünde en önemli şehirlerden birisidir ve Allah bu şehrin önünü hep açık etsin. Buradan çok güzel anılarla ayrılıyoruz. Benim torunum burada doğdu. Artık Kocaelili. İnşallah bizde sizin gönlünüzde hoş bir seda olarak kalırız. Burada yaşadığım güzel anılar için burada yaşayan herkese teşekkür ediyorum. Hoşçakalın, dostça kalın, Allah’a emanet olun” şeklinde konuştu.

 

 

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.