22 Ekim 2019 Salı 20:07

ANASAYFA l Gün Işığı, ‘ışık’ saçıyor

28.04.2017 Cuma - 11:00

 

Gün Işığı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin olağan genel kurulunda konuşan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Gün Işığı Derneği’nin sosyal belediyecilik için önemine vurgu yaptı

Körfez Belediyesi bünyesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım etmek amacıyla kurulan ve sosyal belediyecilik anlayışının önemli bir ayağı olan Gün Işığı Derneği’nin olağan genel kurulu yapıldı. Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ın başkanlığında gerçekleştirilen kongrede, faaliyet ve denetim raporu onaylandı. Derneğin çalışmalarının yer aldığı slayt gösterisiyle başlayan toplantıda, değerlendirmeyi Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran yaptı.

DAHA AKTİF OLACAK

Kongreye ayrıca Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Sibel Moralı, Başkan Yardımcıları Selattin Kabadayıoğlu, İsa Taş ve Levent Yılmaz, Başkan İsmail Baran’ın eşi Bilge Baran, belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri ve esnaflar da katıldı. Kongrenin açılışında konuşan Başkan İsmail Baran, “Değişimi sağlayarak Gün Işığı Derneğimizin faaliyetlerini daha da arttırma adına güzel olağan bir genel kurul yapıyoruz. Bizim gayemiz, gök kubbede hoş bir seda bırakabilmektir” dedi.

STANDARTLAR YÜKSELDİ

Derneğin faaliyetlerini daha da arttıracaklarını belirten Başkan Baran, “Yapacak daha çok işimiz var. Belediyeciliğin standartları her geçen gün daha da artıyor. Biz bir sanayi kentiyiz. Bu yüzden nüfusumuz da her sene artıyor. Suriye’den gelen misafirlerimiz de var. 2023 hedeflerini ‘sosyal belediyecilik’ anlayışıyla Körfez olarak yakalamamız lazım” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN BARAN’A TEBRİK

Gündem maddelerinin görüşülmesi sonrasında dernek binasında kısa bir gezinti yapılırken, iş adamları, sanayiciler ve esnafın yardımıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılan kıyafetler incelendi. Körfez Ticaret Odası Başkanı Sibel Moralı, gezi sırasında Başkan İsmail Baran’ı tebrik ederek, yapılan çalışma nedeniyle kutladı.

YÖNETİM KURULU

Yönetim Kurulu’nda yer alan isimler şöyle; İsmail Baran, Yunus Pehlivan, Selattin Kabadayıoğlu, Faruk Denli, Sibel Moralı, Emrah Çoban, Ramazan Tuna, Hamit Akbulut, Muhammet Saraç, Osman Yurt, Ali Karadeniz, İsa Taş, Yahya Öztürk, Levent Yılmaz, Şenol Çakır, Cumali Gündoğdu, Cemil Fidan, Aslı Kuş, Mücahit Bulut, Kasım Tolun, Çetin Zerenoğlu, Abdullah Armağan, Yahya Furuncu, Durmuş Ali Eker ve Mustafa İpek. Denetim Kurulu’na ise Hamit Akbulut, Levent Yılmaz ve Mustafa İpek seçildi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.