22 Ekim 2019 Salı 02:20

ANASAYFA l Güçlü kadınlardan sadece biri; Ayşegül Özer İnanç

06.04.2017 Perşembe - 14:00

Bundan sonra her ay sizlerle kentimizin tanınan, bilinen ve önde gelen kadınlarıyla “Güçlü Kadınlar” köşemizde buluşacağız. Güçlü Kadınlar köşemizin bu ay ki konuğu Ayşegül Özer İnanç.

Ayşegül Özer İnanç, 1984 yılında Lefkoşa’da dünyaya gözlerini açtı. Babasının asker olması sebebiyle, birçok ili dolaşmış ve son olarak memleketi Karamürsel’e yerleşmiş. Müzisyen bir aileden geliyor, buna Allah vergisi yeteneği de eklenince, bu alanda hızlı bir şekilde keşfediliyor. Güçlü sesi ve yorumu, dinleyenleri adeta büyülüyor.

Ayşegül Özer İnanç, yeteneği doğrultusunda sırasıyla çeşitli solo korolarda yer almış.Üniversite eğitimini ise, Derbent Meslek Yüksek Okulunda Turizm ve otelcilik bölümünü okuyarak tamamlıyor. Üniversite eğitimi ile birlikte İzmit Belediye Konservatuarı Batı Müziği Şan bölümünde de eğitim almaya devam etmiş. Ayşegül ablası ile birlikte radyo Karamürsel’in de prodüktörlüğünü yapıyor ve halen devam ediyor.

2005 yılında evlenip İzmit’e yerleşiyor. Eşi, farklı sektörde çalışıyor olmasına rağmen en büyük destekçisi olmuş, onun bu alanda ilerlemesi için maddi manevi desteğini esirgememiş ve Academy Türkiye yarışmasına eşinin desteği ile katılmış. Fakat,yarışmanın mantığını kavrayınca yarışmadan fazla bir beklentisi kalmamış. Kanal1’de yapılan yarışmanın Jüri kadrosunda, Ayşegül Aldinç, Yüksel Altuğ, Cem Ceminay, Özdemir Erdoğan, Metin Özülkü ve sunuculuğunu da Öykü Sertel`in yapmış olduğu bu yarışmada 11 hafta boyunca ilk üçte kalarak büyük bir başarı göstermiş.

 

 

Sonrasında ise ilk albümü olan MetronomixDJ’yi çıkarıyor 2013 yılında ve bu albümle D&R’larda satış rekorları kırıyor.

İkinci profesyonel albümünü, 2015`de Taylar Ülger’in eseri olan Açık ara önde ile  muhteşem bir düet ile tamamlıyor.

Ayşegül’ün çıkardığı son albüm ise 2017 Şubat ayında “Son Yolcu” single ile karşımızda. Bu single ile güzel bir çıkış yakaladı.

Sırasıyla İzmit’in güzel ve nezih mekanlarında sahne almış ve almaya da devam ediyor.

Ayşegül’ün bir kızı var Mısra adın da. O bir anne, dolayısıyla sahne aldığı mekanları iyi seçmesi gerekiyor. İzmit’te sahne alacağı mekan sayısı zaten sınırlı ve sınırlı olan bu mekanlar içinde ise kendi duruşuna konumuna göre mekan bulmak bir hayli zor olmuş, gündüz evde olduğu için kızının tüm ihtiyaçları ile kendi ilgilenmiş önceliği her zaman için kızı olmuş. Mesleğine aşık biri olduğu için bırakmamış anneliği ve mesleğini beraber ilerletmiş, tabi eşinin desteği ile.

Ben buradan Ayşegül’ün eşine kendi adıma teşekkür ediyorum, biliyoruz ki içinde bulunduğumuz toplumda eşlerimizin, babalarımızın, kardeşlerimizin desteğini almadan ilerleyemiyoruz hele anneyse ve eğlence sektörünün içerisindeyse.

Biz güçlü kadınlarız fakat yakınımızda ki erkeklerin hayallerimizi, ideallerimizi desteklemesi ve en büyük yardımcımız olmaları, bizleri daha güçlü ve verimli yapıyor. Bunun en büyük örneğidir Ayşegül Özer İnanç. Sahnedeki sağlam duruşu, sesinin kalitesi, güçlü bir eş ve anne kişiliği ile.

 

 

Kolay değil hepsini aynı anda dengede tutabilmek.

Bu kız bu işi çok iyi yapıyor…

Ayşegül’ün isteği eğlence sektörünün az olduğu ilimizde güzel nezih güvenle sahne alabileceği mekanların sayısının artması.

Kötü işletmeciler tarafından işletilen birçok mekanın eğlence sektörünü kötü gösterdiğini düşünüyor ve bu konuda sanırım haklı, temennisi İzmit’te eğlence sektörüne de ihtiyaç olduğunun unutulmaması ve bunu yetkili kurumların kontrolü altında güvenilir iyi işletmecilerin yapması.

Umarım bizlerin de güvenle seni dinleyeceği güzel nezih mekanların sayısı artar ve seni daha çok sahnelerde görürüz.

İnandığın ve duruşunu kimliğini bozmadığın bu yolda başarıların daim olsun diyorum.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.