22 Temmuz 2018 Pazar 03:06

ANASAYFA l GÖKÇE’DE O YASAYI ELEŞTİRDİ

02.08.2017 Çarşamba - 13:55

Son günlerde kamuoyunun en önemli gündem maddesi olan müftülüklere nikah kıyma yetkisi verilmesi, birçok kesim tarafından büyük tepkiyle karşılanmıştı. Bu olaya bir tepki de Kocaeli Barosu Başkanı Av Sertif Gökçe’den geldi. Gökçe sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Toplumsal ihtiyaçtan doğmayan bu değişiklik, derhal geri çekilmeli” dedi

Kocaeli Barosu Başkanı Avukat Sertif Gökçe, son günlerde çok konuşulan müftülere nikah kıyma yetkisine dair kanun değişikliği hakkında açıklamalarda bulundu. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, meclis komisyonunda bulunan yasa değişikliğine tepki gösteren Gökçe, “Birlik ve beraberliğin çok önemli olduğu bir dönemde; toplumu belediye nikahı/müftü nikahı yapanlar diye ikiye bölmek, yeni ayrıştırmalara, kutuplaştırmalara, gerginliklere neden olacağı muhakkaktır.” dedi.

İŞTE O AÇIKLAMA

Kocaeli Barosu Başkanı Av Sertif Gökçe’nin sosyal medya hesabından şu ifadelere yer verdi: “Nufus Hizmetleri Kanunu md. 22. de yapılması düşünülen değişiklikle İl ve İlçe müftülerine de evlendirme memuru yetkisi verilmesi amaçlanmaktadır. Öncelikle bu değişiklik hangi toplumsal ihtiyaç ve gerekliliğin bir sonucu olduğu net bir şekilde açıklanmalıdır. Zira her açıdan birlik ve beraberliğin çok önemli olduğu bir dönemde; Toplumu, Belediye nikahı/ Müftü nikahı yapanlar diye ikiye bölmek yeni ayrıştırmalara, kutuplaştırmalara, gerginliklere neden olacağı muhakkaktır. Hiçbir şekilde toplumsal barışa, huzura hizmet etmeyeceği ve bir toplumsal ihtiyaçtan da doğmayan bu değişikliğin komisyondan derhal geri çekilmesi ve bu tartışmalara son verilmesi gerekmektedir”

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.