14 Ekim 2019 Pazartesi 19:01

ANASAYFA l Gençlere Önemli Nasihatlar

16.11.2018 Cuma - 14:55

Darıca’da “Gençlik Buluşmaları” bu yıl da devam ederken, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak programa katılarak gençlere motivasyon ve başarı konusunda tavsiyelerde bulundu.

Darıca Belediyesi Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte bir selamlama konuşması yapan Başkan Karabacak, “2004 yılından itibaren yapmış olduğumuz çalışmalar ile gençlerimizin her daim yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz.” diyerek gençlere yönelik yaptıkları çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

HEDEFE ULAŞMAK İÇİN ÇOK ÇALIŞMALIYIZ

Öğrencilere öncelikle geleceğe yönelik hedeflerini belirlemeleri tavsiyesinde bulunan Başkan Karabacak, hedefe ulaşmak için çok çalışmak gerektiğinin altını çizdi. Darıca’da göreve geldikleri 2004 yılından bugüne kadar gençlere yönelik yaptıkları çalışmalardan bahseden Başkan Karabacak, “ülkeler başarıya ulaşabilmek için gençlere inanmalı ve onların yetenekleri doğrultusunda çalışmalarına yön vermelidir. Bizlerde gençlerimiz için önem arz eden birçok önemli projeyi hayata geçirdik. Biz inanıyoruz ki gençlere fırsat verilirse, elde edilemeyecek başarı yoktur. Çok basit bir örnek verecek olursak Darıca Belediyesi bünyesinde kurduğumuz Darıca Belediyesi Eğitim Spor Kulübü atletizm ve karate branşlarında, genç sporcularımız Avrupa ve Dünya şampiyonlarında altın madalyalar alarak ülkemize gurur yaşattılar. Bu gençlerimiz inanıyorum ki ileride ülke tarihine adını altın harflerle kazıyacaklardır.” diyerek gençlere tavsiyelerde bulundu.

Başkan Karabacak 9 ayrı mahallede açtıkları bilgi evlerinde ilkokuldan üniversiteye hazırlanan gençlere kadar binlrece öğrenciye farklı konularda hizmet verdiklerinin altını çizerken, gençlerin de bilgi evlerinden istifade etmeleri tavsiyelerinde bulundu.

Başkan Karabacak’ın konuşmasının ardından “Karanlıkta Açan Çiçekler” isimli yetişkin tiyatrosu gençlerin beğenisine sunuldu.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.