23 Ekim 2019 Çarşamba 08:54

ANASAYFA l GAZİ SAYILMAYAN GAZİLER

18.10.2016 Salı - 7:30

15 Temmuz da bilinen terör örgütünün kalkıştığı darbe girişiminden, milletimizin sağduyusu , kahraman şehitlerimizin , gazilerimizin ve aziz milletimizin sayesinde Ülkemiz büyük bir kaosun kenarından döndü. Bu konu hakkında çok şeyler yazıldı, anlatıldı ve programlar yapıldı. Bu konuya fazla girmeyeceğim ama 15 temmuz da ki kalkışma hareketinden sonra o olayda şehit olanlara Allahtan rahmet diliyorum. Yaralanan vatandaşlarımızın hepsi bir KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMEYLE GAZİ SAYILDI.

Buraya kadar her şey normal ve buna kimsenin itirazı yok. Ama yıllardır PKK terör örgütüyle savaşırken herhangi bir uzvunu kaybetmiş, psikolojisi çökmüş fakat iş görmezliği yüzde 40 ‘ı aşmadığı için GAZİ SAYILMAYAN askerlerimiz var. Bunlar Türkiye çapında 13.500 civarında. Bunların her biri bu Vatan için canlarını ortaya koyup savaşmışlar, bir yerlerinden yaralanıp günlerce, aylarca belki de senelerce nekehat dönemi geçirip bir şekilde hayata dönmüşler ama sakatlıkları yüzde 40 ı geçmediği için Devlet bu askerlerimizi GAZİ SAYMIYOR ve Gazilik haklarından yararlandırmıyor. Bu gazilerimizin tek isteği maddi haklardan ziyade ONURLARININ iade edilmesi.

Ben bu Gazilerimizin durumunu 3 yıl önce hasbelkader öğrendim ve hayretler içerisinde kaldım. O günden sonra can yoldaşım Cengiz ÇAKAR ile bu gazilerimizin haklarını elde etmeleri ve en azından onurlarının iade edilmesi için her kademede elimizden ne geliyorsa mücadele etmeye başladık. Zaman içerisinde bir çoğu ile tanışıp nerelerinden yaralandıklarını raporlarla ve gözlerimizle gördük. Kimi karaciğerinden ölüm riski olduğu için çıkarılamayan kurşunla, kimi kör olma riski taşıdığı için iki gözünde de şarapnel parçasıyla, kimi kalbinin hemen yanında hain PKK kurşunuyla kimisi de çocuklarına bile gösteremediği vücuduna isabet eden 400 adet şarapnel parçasıyla,  kimisi de parmakları koptuğu için soranlara devletinin ilgilenmediğini söylememek için “ marangozum, parmaklarımı makinaya kaptırdım” diyerek  yaşamaya çalışıyor.

Bu gazi sayılmayan gazilerimiz seslerini duyurabilmek için TMYS ( Terörle mücadelede yaralanıp Gazi sayılmayanlar) adı altında bir dernek kurup tüm Türkiye de örgütlendiler ve haklarını aramaya başladılar. Bu arkadaşlarımızı ilk önce dönemin CHP Genel başkan yardımcısı Hurşit GÜNEŞ le görüşmelerine vesile olduk. Kendisi bu güne gelmelerinde büyük emeği vardır. Buradan o gazilerimiz adına kendisine teşekkür ederim. Daha sonra da CHP Kocaeli milletvekili Fatma KAPLAN HÜRRİYET ile temaslarını sağlayıp kamuoyu yaratma konusunda ve bu konuyu meclise taşıma konusunda büyük çaba sarf ediyor HÜRRİYET.

Geçen hafta sonu da İzmit’te bir basın açıklaması yapmaları için bizden yardım istediler bizde gerekli temaslarda bulunarak elimizden ne geliyorsa yaptık.

Türkiye’nin her vilayetinden yaklaşık 500 GAZİ SAYILMAYAN GAZİ İzmit e gelerek bir salonda basın açıklaması yaparak seslerini KOMUOYUNA duyurmaya çalıştılar.

Ben 25 senedir terörle mücadele edip yaralanan ve hayatlarının ondan sonraki bölümünü yarım olarak geçirmeye çalışan GAZİLERİMİZİN de GAZİ SAYILMASI için gerekli kanunun çıkartılması için sayın CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip ERDOĞAN a seslenmek istiyorum. Siz sadece 15 TEMMUZ da hain FETÖ örgütüyle savaşırken yaralanan ve gazi ilan edilen vatandaşların değil; 25 senedir hain terör örgütü PKK kurşunu ve bombaları ile yaralanan GAZİLERİNDE cumhurbaşkanısınız. Onların adına sizden onlarında GAZİ SAYILMASI İÇİN GEREKLİ DÜZENLEMENİN YAPILMASINI İSTİRHAM EDİYORUM.

                                                                       Sevgi ve saygılarımla,

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.