24 Ekim 2019 Perşembe 00:34

ANASAYFA l Gazeteciler için; Hayaldi gerçek oldu

01.08.2016 Pazartesi - 13:12

hayal

Gazeteciler, kendileri için Derince Çınarlı’da yapılacak olan evlerin alanını inceledi. Cemiyet Başkanı Çetin Gürol, “Birileri ‘hayal peşinde koşuyorlar’ diyordu. İşte o hayal gerçeğe dönüştü” dedi

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nin hayata geçirmek için mücadele ettiği Derince Çınarlı’daki gazeteciler için TOKİ tarafından yaptırılan 138 konut projesinin alt yapı çalışmaları başladı. Cemiyet yönetimi ve gazeteciler yapım çalışmaları başlayan 24 dönümlük arazide incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgi aldı.

138 DAİRE VAR

İhalesi 23 Şubat 2016 tarihinde yapılan ve Taşkınlar İnşaat tarafından yaptılan proje kapsamında 24 dönümlük arazide; 138 konut, 1 cami, 1 ticaret merkezi yer alacak. Yapılacak konutların 79’u zemin+3 kat ve 2+1 planında, 59’u da zemin+3 kat ve 3+1 planında inşa edilecek. Ayrıca projede Selçuklu ve Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyacak projede geniş peyzaj, oyun ve sosyal alanlar yer alacak.

GİRİŞİMDE BULUNDUK

Alanda açıklama yapan Başkan Çetin Gürol, “Malumunuz ülkemiz 15 Temmuz’da ciddi bir sınav verdi. Türk basın tarihine bu dönemde görev yapan tüm arkadaşlarımız damgasını vurdu. Halkın en iyi bilgilendirmesi noktasında faaliyetlerde bulundular. Kentimizde 3 tane gazete kapatıldı. Burada çalışan, terörle hiçbir bağlantısı olmayan arkadaşlarımız için çalışmalar yapıyoruz. En önemlisi işsizlik maaşı ile ilgili gerek Milli Savunma Bakanımız Fikri Işık gerek valimiz ve kentin dinamikleriyle birlikte girişimlerimizi yaptık. Umuyorum en kısa sürede bir çalışma yapılacaktır’’ dedi.

HAYALCİLİĞİ BIRAKSINLAR

İşsiz kalan gazeteciler arasında kendisinin de olduğunu belirten Gürol, “Bazı arkadaşlarımız bunun farkında değil. Yönetim kurulundaki tüm arkadaşlarımız gecenin 2’sinde bu sorunlarla ilgili çalışmalar yaptı. Türkiye’ye örnek cemiyetler arasında yer almamız nedeniyle bir proje yaptık. Balkanlar gezimizi yaşanan süreç nedeniyle ertelemek zorunda kaldık. Bu projemize ‘hayal’ diyen arkadaşlarda bıraksınlar bu hayalciliği gelsinler burada hayali yaşasınlar’’ ifadelerini kullandı.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.