22 Ekim 2019 Salı 02:19

ANASAYFA l Fikri Işık; Diktatör arayanlar Kenan Evren’e baksın!

15.04.2017 Cumartesi - 13:12

Milli Savuma Bakanı Fikri Işık Antikkapı Restronda düzenlenen programda genç sporcularla bir araya geldi

Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından düzenlenen Genç Sporcular Buluşması Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın katılımıyla gerçekleşti. Antikkapı’da düzenlenen programaBüyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (KASKF) Başkanı Murat Aydın ve federasyona bağlı amatör spor kulüplerinin temsilcileri ve sporcuları katılım sağladı.

İSTANBUL’DAN SONRA İKİNCİYİZ

KASKF’ın ev sahipliğinde düzenlenen programda ilk konuşan KASKF Başkanı Murat Aydın, “Bugün federasyonumuzun büyük bir aile olduğunu gösterdiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Spor dini, dili, ırkı ayırmaksızın herkesin bir arada olduğu önemli bir olgu. Buna biz de çok önem veriyoruz. Bizim ilimizde spor son dönemlerde özellikle 14-15 yılda önemli gelişmeler sağladı. Hem tesislerimiz, hem sporcularımızla İstanbul’dan sonra ikinci il olma noktasına geldik. Bakanlarımızla bürokratlarımızla her zaman iç içe olan ve bu enerjiyle de ilimize güzel spor salonları, çalışmalar kazandıran bir federasyonuz” şeklinde konuştu.

DÜNYA İLE YARIŞACAK ALTYAPI

Ardından kürsüye çıkan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ise, “Spor sağlıklı toplumların olmazsa olmazı. Spor yapan gençler hem beden hem de ruh sağlıklarını koruma imkanına sahip oluyor. Spora yapılan her kuruşluk yapılan yatırım toplumun beden ve ruh sağlığına yapılan yatırımdır. Hükümetlerimiz döneminde spora ciddi yatırımlar yaptık. Türkiye tesis altyapısını güçlendirdi. Pek çok alanda dünya ile yarışacak altyapısına kavuştuk. Bunun büyük bir başarı olduğunu bilmenizi isterim. Önemli başarılara imza attık.Çalışmalarımızı büyük bir gayretle sürdürüyoruz” dedi.

YARIN SANDIĞA GİDECEKSİNİZ

Gençlerimiz güçlü bir ülkenin gençleri olarak hayatlarına devam etmek zorundalar. Bazı yerlerde devletin hakim olamadığı büyük alanların olduğunu biliyoruz. Böyle bir alanda Türkiye risklerden en az şekilde etkilenmenin yollarını arıyor. Eğer şu anda bu kadar büyük sorunların yaşandığı bölgede Türkiye güçlü ve istikrarlı bir hükümete sahip olmasaydı Türkiye çok büyük bedeller ödemek zorunda kalabilirdi. Yarın çok önemli bir tercih için sadığa gideceksiniz. Yarın sandıkta vereceğiniz oy Türkiye’nin geleceğini çok yakından ilgilendiriyor. Türkiye istikrarsızlık dönemlerinden dolayı çok ağır bedeller ödeyen bir ülke” sözlerine yer verdi.

KARAR SİZDE

“Biz istiyoruz ki güçlü bir ‘evet’ çıksın” diyen Bakan Işık,“Bazı arkadaşlarımız da Hayır çıksın istiyor. Karar kimde, sizde. Karar verirken her şeyi en ince ayrıntısına kadar değerlendirip karar vermek önemli. Demokrasilerde en önemli güç halkımızın iradesidir. Çıkan sonuç başımızın üzerindedir. Türkiye 30 yılını istikrarsızlık dönemi ile geçirdi. Bu arada Türkiye’nin kaybettiği yılları kaybetmeyen ülkelerin ne noktaya geldiğini iyi biliyoruz. Yarın Türkiye’nin artık istikrarı sandıkta oylayacağı yeni bir modeli oylayacaksınız. Bizim sistemimiz güya Parlamenter sistem. Yarın filen Türkiye Cumhurbaşkanlığı sistemine geçmişken bunu resmileştireceğiz, ortaya çıkan çift başlılığı ortadan kaldırmak için oy kullanacaksınız.

MEHTER MARŞI GİBİ SİSTEM

Yarın şu sorunun cevabı cumhurbaşkanı ve başbakan anlaşamazlarsa Türkiye bunun bedelini nasıl öder? Bu sorunun cevabı verilmeden ‘hayır’ demenin mümkünü var mı? Yarın siz sandıkta bunu oylayacaksınız. Sizler yarın ‘evet’ derseniz çift başlılık ortadan kalkacak. Daha önemli bir kazanç da şu olacak, hükümetler sandıkta doğrudan halk tarafından belirlenecek. Türkiye 5 yıl istikrarla gitsin. Bu sistem bizi mehter marşı gibi iki ileri bir geri götürüyor. Biz istiyoruz ki artık Türkiye artık zaman kaybetmesin.Tek adamlık gelir diyorlar. Türkiye bugüne kadar tek adama prim vermedi. Diktatör arayanlar Kenan Evren’e baksın” şeklinde konuştu.

YENİ UMUTLARIN BAŞLANGICI OLSUN

Işık, “Yarın bu saatlerde halkımız sandığa gidecek. Bütün Kocaeli ve Türkiye’yi sandığa gitmeye çağırıyoruz. Oyunuz, tercihiniz ne olursa olsun sandığa gidin. İstiyoruz ki Türkiye bu noktada tam bir demokrasi örneğini Avrupa’ya göstersin. Türkiye ‘evet’ veren vatandaşıyla da ‘hayır’ veren vatandaşıyla da kendi iradesini sandığa yansıtsın.Türkiye’nin önünün aydınlık olduğuna inanıyorum. Türkiye kritik anlarda doğru karar veren nadir ülkelerden biridir. Verdiği kararlar da şimdiye kadar doğru çıkmıştır. Sonuçlar şimdiden yeni ufukların, umutların başlangıcı olsun” diyerek konuşmasını tamamladı.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.