22 Mart 2019 Cuma 03:26

ANASAYFA l Faruk Bostan; Ne langırtı, siz nerede yaşıyorsunuz?

10.05.2017 Çarşamba - 14:19

MHP İl Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Faruk Bostan geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen il başkanları toplantısında başkanların langırt oynamasına dikkat çekti.

Gülşah YÜCEL – Sosyal medya hesabından da söz konusu durumu eleştiren Bostan, “Bunlar siyaset yapmıyorlar, işi sulandırıyorlar. Bütün önemli kararların öncesinde bunlar langırt oynuyorlar. Şehirde FETÖ’cular ve her türlü terör örgütleri belediyelerde, partilerde cirit atıyor” dedi

“BUNLAR SİYASET YAPMIYOR İŞİ SULANDIRIYORLAR”

İl başkanları toplantılarını eleştiren MHP İl Başkanı adaylığını açıklayan Faruk Bostan, “Bunlar siyaset yapmıyorlar, işi sulandırıyorlar. Bütün önemli kararların öncesinde bunlar langırt oynuyorlar. Şehirde FETÖ’cular ve her türlü terör örgütleri belediyelerde, partilerde cirit atıyor. Bunlar bir şey yokmuş gibi ve milletle dalga geçer gibi birbirleri ile langırt oynuyorlar. Böyle bir şey var mı? Biz bunu eleştiriyoruz. Ülkücü, milliyetçi insanlarız. Nefesimizi vatan, millet için alıyoruz. Bunlarda nefesini avanta için birbirleri ile hoş sohbet, muhabbet taban bunlardan bunları yapmalarını beklemiyor.” şeklinde konuştu.

“CENGİZ AĞABEYE YAKIŞMADI”

İl başkanlarının langırt oynarken verdiği görüntüyü en çok da CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’a yakıştırmadığını belirten Bostan, “Benim tepkim tabanın tepkisi hiçbirisi ile şahsi bir derdi yok. Şaşıyorum, en çok üzüldüğüm konu da benim partilim olmamasına rağmen Cengiz Sarıbay. Koskoca avukat yıllardır kendini bu kente kabul ettirmiş Cengiz Ağabey olmuş. Hadi diğerlerini anlarım daha önlerinde çok yıllar var ama Cengiz Ağabeye yakışmadı.” dedi.

“BU KORKU NEDİR?”

MHP İl Başkanlığı için yapılması planlanan kongre süreci ile hiçbir şekilde detaylı bilgi verilmediğini ifade eden Bostan, “Adayım ama bunlar ne gününü ne zamanını ne de yerini belli ediyor. Koskoca mecliste grubu olan bir partiyiz. Hiçbir şey belli değil. Bu korku nedir? Madem bu kadar korkulacak adamdık bizi niye il başkan yardımcısı yaptılar. Biz her zaman partimizin emrinde olduk. Neden haberimiz yok? Neden açıklama yapılmıyor? Neden denilmiyor buyurun kardeş delege listesi bunlar. Zaten 600 delegenin hepsini kendiniz yaptınız. Neden çekiniliyor?” diye konuştu.

“KANDIRA SALONU’NA BİLE GİREMEZ DİYORLAR”

Adaylığı konusunda kendisine birtakım haberlerin ulaştırıldığını ifade eden Bostan, “Sen aday olamazsın genel merkez bizi destekliyor diyorlar. Kongre salonlarına böyle haber yollanıyor. Faruk Bostan Kandıra Salonu’na bile giremez diyorlar. Kesinlikle bu süreç böyle abuk sabuk, bir parti yönetimine yakışmayan boş beleş adamların, üç beş kişinin yönettiği bir teşkilat. Bizi eleştirenler ekip olsa gam yemeyeceğim. Kimisi geçimini oradan sağlayan ne olduğu belli olmayan tanımadığımız tipler.” dedi.

“BENİM PARTİMDE NEDEN BÖYLE İSİMLER YOK?”

MHP İl Teşkilatı hakkında açıklamalarına devam eden Bostan, “Ben şuna inanıyorum MHP delegesi sandığa gittiğinde Aydın Ünlü’ye oy vermeyecek. Çünkü Aydın Ünlü’nün 2 yıldır yaptığı şeylerden biri en son langırt oynamak. Çocuk bayramında çocuğa ayakkabı boyatmak. Ben Aydın Ünlü’de suç bulmuyorum. Faruk Bostan Aydın Ünlü’yü eleştiriyor gibi ama öyle değil. Aydın Ünlü mecliste grubu olan il partinin il başkanı, il yönetiminde bugün Kocaeli’de işiyle gücüyle tanınarak kabul edilmiş bir tane adam söyleyin bana. Bugün CHP’de üç beş tane iş adamı, üç beş tane avukat sayabiliyoruz. AK Parti’de sayabiliyoruz. Fahri Örengül diyebiliyoruz, Hüseyin Acurman diyebiliyoruz. Benim partimde neden böyle isimler yok?” diye konuştu.

“KADINLAR MATİNESİ GİBİ TOPLANILIP GÜN YAPILDIĞINI GÖRMEDİM”

İl teşkilatı için şimdiye kadar hiçbir yardımı esirgemediklerini söyleyen Bostan, “Adamın il başkanı uçak mühendisi benim il başkanım emekli işçi. Sakın yanlış anlaşılmasın ben Aydın Ünlü’yü eleştirmiyorum, benim rakibim o değil. Ben sisteme karşı bayrak açıyorum. 160 bin oy verilmiş bir partinin il yönetiminde üç dört kişi mi olur? Kongre ise kongre neden şeffaf olunmuyor. Genel Başkanımız gelecek dendiğinde her türlü yardıma koşuyoruz. O zaman iyi kendilerine rakip olunca mı kötü? Türkiye’nin hangi ilinde var? Ben 18 tane ili aradım. Hiçbir ilde bu şekilde il başkanlarının ayda bir toplanıp kadınlar matinesi gibi gün yaptığını görmedim. Öyle bir şey yok diyorlar.” dedi.

“NE LANGIRTI SİZ NEREDE YAŞIYORSUNUZ?”

Bostan, “Siz hiç AK Partili bir yetkilinin Sözcü Gazetesi’ne gittiğini gördünüz mü? Ve ya Orta Doğu Gazetesi’ne Kemal Kılıçdaroğlu’nun gittiğini duydunuz mu? Böyle bir şey olur mu? Ne langırtı siz nerede yaşıyorsunuz? Burası Türkiye’nin sanayisinin yüzde 70’ini çalıştıran bir kent. Milli gelire en fazla yardımcı olan bir il. Siz bu ilde il başkanısınız Ankara’da genel başkanlar birbirine demediklerini bırakmıyor. Siz burada sarılıyorsunuz. Üç kuruşluk dünya için birbirinize yapmacık gülücükler atıyorsunuz.” diye konuştu.

“BU REZALET SON BULMALI”

Mevcut il yönetimini devir alıp MHP’de önemli işler yapacaklarına vurgu yapan Bostan, “Bu rezalet son bulmalı. Bunu da MHP olarak biz yapacağız. Mevcut il yönetimini değiştirerek yeni, genç, dinamik herkesin gıpta ile bakacağı bir il yönetimi hazırladık. Allah’ın izni ile bu yönetimi devir alıp bu rezalete son bulduracağız.” ifadelerini kullandı.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 2 yorum bulunmaktadır.


istanbul escort instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi