21 Ekim 2019 Pazartesi 16:46

ANASAYFA l EROL OLÇOK ADIYLA İZMİT’TE YAŞAYACAK

12.08.2016 Cuma - 12:24

Terör Örgütü FETÖ tarafından 15 Temmuz’da gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişimini protesto ederken Boğaziçi Köprüsü’nde askerlerin açtığı ateş sonucu oğlu ile birlikte şehit olan Erol Olçok’un ismi İzmit’te Kültür Merkezine verildi.

İzmit Kuruçeşme’de bulunan ve içerisinde Konferans Salonu, Spor Salonu, Nikah ve Düğün Salonları ve sanatsal eğitim atölyelerinin bulunduğu Kültür Merkezi Başkanlık tarafından alınan karar ve Meclis üyelerinin olumlu görüşü ile darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden demokrasi şehidi reklamcı Erol Olçok’un adının verilmesi kararlaştırıldı.

ÜLKEMİZİN ÖNEMLİ DEĞERLERİNDENDİ

Tabelalarının asılması ile Kültür Merkezindeki isim değişikliğine yönelik açıklama yapan Başkan Nevzat Doğan “Erol Olçok Ülkemizin önemli değerlerindendi ”dedi. Başkan Doğan “ Kuruçeşmede bulunan kültür merkezimiz artık “Erol Olçok Kültür Merkezi” olarak anılacak. Kültür ve Sanat etkinliklerinde, Ülkemizin siyasi tarihindeki kampanyalarda, Siyaseti okumada, vatandaşlarımıza yol göstermede önemli bir görev üstlenmiş olan Erol Olçok’un adının kültür merkezinde yaşatılmasının önemli olduğunu düşündük ve arkadaşlarımızla bu kararı aldık.

EROL OLÇOK’UN ANITI DA YAPILIYOR

Tabelalarımız asıldı ancak oradaki işimiz henüz bitmedi. Demokrasi şehidimiz olan Erol Kardeşimizin anıtının yapılması yönündeki çalışmalarımız da devam ediyor. En kısa zamanda onun da tamamlanması ile inşallah Kültür Merkezine gelen ziyaretçilerimiz Erol Olçok’u biyografisi ile tanıma fırsatı bulacak ve arkasından bir duasını da eksik etmemiş olacak. Erol kardeşimizin anısını yaşatmaya, gelecek nesillerimize tanıtmaya vesile olacağız.” dedi. 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.