22 Temmuz 2018 Pazar 16:26

ANASAYFA l ERDOĞAN’DAN TEK TİP ELBİSE DETAYLARI

05.08.2017 Cumartesi - 18:52

FETÖ terör örgütü üyelerinin  15 Temmuz hain saldırısında yer alanların  tek tip kıyafetle yargılanmasını Cumhurbaşkanı Erdoğan gündeme  getirmişti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe  girişiminin birinci yılı kapsamında düzenlenen anma etkinliğinde yaptığı  konuşmada, FETÖ sanıklarının mahkemeye çıkarken Guantanamo’da olduğu gibi tek tip  elbise giymelerini gündeme getirmişti.

O tarihte Adalet Bakanlığı görevini yürüten Başbakan Yardımcısı Bekir  Bozdağ da tutuklu yargılanan FETÖ’cülere tek tip kıyafet önerisine ilişkin “Şimdi  bir adım atacağız. Kapsamı daha henüz kesinleştirmedik. Şu anda çalışmamız  sürüyor.” ifadelerini kullanmıştı.

Fetullahçı Terör Örgütü’ne  (FETÖ) yönelik süren yargılamalar sırasında sanıkların, örgüt propagandası içeren  mesajların yer aldığı kıyafetlerle duruşmaya çıkmasıyla gündeme gelen “tek tip”  kıyafetlerin işyurtlarında dikilmesi planlanıyor.

TEK TİP ELBİSENİN DETAYLARI

Malatya’da toplu açılış töreninde halka hitap eden Erdoğan tek tip elbise için şunları söyledi

Şimdi bunlara tek tip elbiseyi getiriyoruz. Fakat bu tek tip elbise renk olarak badem var ya badem… Badem içinin koyusu bir renk olacak. İki tip olacak. Bir tulum olacak bir de ceket pantolon olacak. Bunların bir kısmı darbeciler tulum giyecek. Diğerleri de diyelim teröristler ceket pantolon giyecek. Artık istedikleri gibi giyinip gelmek yok.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.