22 Ekim 2019 Salı 02:14

ANASAYFA l ‘Engelsiz’ bireylerden muhteşem etkinlik

02.04.2017 Pazar - 16:10

Kocaeli Genç Fikirler Derneği’nin ‘Engelsizsiniz’ projesinin 12 basamağından biri olan ‘Engelsiz Zirvesi’nde dernek, ‘engel tanımayan’ ünlülerle bir araya geldi

Geçtiğimiz yıl başlayan ve her geçen gün büyüyen ‘Engelsizsiniz’ projesi büyüyerek adım adım sonuca ulaşıyor. Uluslararası Gençlik Merkezi’nde Kocaeli Genç Fikirler Derneği(KGFD) tarafından yapılan ve öğrencilerin, gençlerin hatta orta yaşlıların hayallerini gerçeğe ulaştırmak amacıyla gerçekleştirilen ‘Engelsizsiniz’ projesinde katılımcılar, engelleri aşıp hayallerini gerçekleştiren ünlülerle bir araya geldi. Zirveye; oyuncu Turgay Tanülkü, ‘Parmak ucu ile gösterilen ressam’ Eşref Armağan, Kainat Vücut Geliştirme Tolga Murat Balıkçı, Gurur Göç ve Ufuk Koçak katıldı.

ENGELLERİ KALDIRALIM

Yaşamın güzelliklerini herkesin hissedebileceği, engellerin kaldırıldığı, engelli bireylerin ve ailelerinin yaşam kalitelerinin daha yüksek olduğu ve yaşama sevincinin arttığı bir dünya umudu ile yola çıkan KGFD’liler, “Unutmayalım, hepimiz birer engelli adayıyız” mesajı verdi. Sevgi ve ritmin tüm engelleri kaldıracağı vurgusunun yapıldığı programda engelsiz bireyler davullar ve darbukalarla ritim performansı da sergiledi.

GÜZEL BİR PROJE

Programda konuşan KOÜ Rektör yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır, Kocaeli Genç Fikirler Derneği’nin toplumun içinde farkındalık için farklı konularda projeler yürüttüğünü belirterek, “Bugün seçilen bu proje farkındalığı oluşturmak için güzel bir proje. Ben, buraya geldiğimde engelli arkadaşlarımızın yüzündeki heyecanı gördükten sonra kendi kendime sorular sormaya başladım. Hayatımızda var olan gerçekleri görmezden gelmek engelleri yok saymak demek değildir. Birlik beraberlik içinde bu kardeşlerimizin toplumumuzun bir parçası olduğunu unutmadan bunun bilincinde olarak yaşamımızı devam ettirmeliyiz” dedi.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.