22 Ekim 2019 Salı 02:15

ANASAYFA l Engellilerin yoluna engel çıkaranlar farkındalık kartlarıyla uyarılacak

12.04.2017 Çarşamba - 12:32

 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve Kent Konseyi, ilimizde yaşayan engelli vatandaşların sosyal hayattaki sıkıntılarının giderilmesi adına gerçekleştirilecek proje için engelli bireylerin katılımıyla bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürü Mehmet Köse ve engelli derneği temsilcileri katıldı.
 FARKINDALIK KARTLARI DAĞITILACAK

Engelli bireylerin hayatlarını daha kolay yaşamaları adına 12 ilçenin tamamında şehir merkezlerine, esnaflara, engelli derneklerine, Kent Konseyi Meclisine, Kocaeli Üniversitesi öğrencilerine ve işitme engelli vatandaşlara farkındalık kağıtları dağıtılacak.

 ENGELLİLERİN GÜNLÜK HAYATTA YAŞADIĞI ENGELLER

Engelli vatandaşların günlük hayatta rahatsız olduğu durumlardan diğer vatandaşların da haberdar olması için basılan kağıtlarda, tekerlekli sandalye kullanan bireylerin ulaşımına engel olacak şekilde park yapan araçlara, görme engelli bireyler için yapılan kabartma yol üzerine parkeden araçlara, engelli bireyler için ayrılan park yerlerine park yapan araçlara ve işitme engelli bireylerin iletişim kurmaya çalıştığı bireylere uzmanlar tarafından hazırlanan bu kağıtlar, yine uzman personel tarafından bilgi verilerek dağıtılacak.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.