19 Ekim 2019 Cumartesi 08:41

ANASAYFA l EFSANE

29.06.2016 Çarşamba - 19:28

SEFA

Başlığımı görünce Sayın Sefa SİRMEN ‘den bahsettiğimi hemen anladınız değil mi?

            Ben AYNI İSMİ TAŞIMAKTAN ONUR DUYDUĞUM Sefa SİRMEN ‘in başına gelen bu talihsiz olaya pek değinmeyeceğim. Herkes olayı detayıyla biliyor. Bu yüzden rakipleri bile onun için üzüldüler, kimileri de timsah gözyaşlarını akıtıyorlar. O bu olayı çok kolay atlatacaktır. Bu yapılan haksızlık yapanların yanına kar kalmayacaktır.

            Sayın SİRMEN le 1977 yılın da rahmetli abim Mehmet Sadık EFE ‘nin yanında (okuldan beklemeli olduğum 1 yıl) çalışırken tanışmıştım. Samimiyetim ise milletvekilliğinin son çeyreğinde CHP ilçe sekreteriyken yaptığımız  yaz programlarında sık sık bir araya geldiğimizde ve beraber köy köy- mahalleleri dolaşırken gerçekleşti. O nu yakından tanıma fırsatı bulduğum da hayranlığım daha da artmıştı. Olaylara bakış açısı, pratik çözümleri, kimseye yüksekten bakmaması, doğru olan şeyi kimin söylediğine bakmadan yapmaya çalışması, o na küfür edenler hakkında bile kötü düşünmemesi ve gerçekten İYİ BİR İNSAN OLMASI SİRMEN ‘in en büyük özellikleri olarak sayabilirim.

            SİRMEN in 2008 yılında İl başkanlığı adaylığını ilk dillendirenlerden ve seçilmesinde katkı koyanlardan biriyim. İl başkanı seçildikten ve Büyükşehir adaylığında  beraber 13 ayda 165 bin km yaparak tüm  Kocaeli ‘yi adeta karış karış gezip, nakış gibi işlemiştik. Gerçekten benden 12 yaş büyük olmasına rağmen o zamanki performansına hayran olmuştum, biz yoruluyorduk o yorulmuyordu. Biz onun gerçek samimi arkadaşıydık; ondan hiçbir menfaat beklemeksizin yanındaydık. Sonraki dönemlerinde kişisel menfaatler bekleyenler O na yanlış yaptırdılar. Örnek mi istersiniz :İZMİT BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞI YANLIŞTI. Ben ona yanlış olduğunu söylemiştim İzmit adaylığının; olursa Büyükşehir adayı olması gerektiğini söylemiştim; bana kızmıştı o zaman.

            Bu yazımı yazmadan yerel gazetelere şöyle bir göz attım. Bizim arkadaşlarımızla düşündüğümüz ve dile getirdiğimiz bir olayı bir gazetenin başyazarı kaleme almış bizden önce. CHP  Kartepe ilçenin iftarı olduğu akşam iftarı yıldırım bir organizasyonla KANDIRA ceza evini önünde açmak , özünde EFSANE olmuş bir partiliye sahip çıkmak ve yeniden bir DEMOKRASİ ateşi yakmak için çok önemliydi. Tüm Türkiye ye yapılan hukuksuzluğu, haksızlığı göstermek için büyük bir fırsattı. KAÇTI.

            ÜZÜLME BAŞKANIM; SEN, SANA YAPILAN BU HAKSIZLIĞI ÇABUCAK ATLATIRSIN. Umarım en kısa zaman da yapılan itirazlar yerini bulur ve aramıza dönersin. SENİ TANIDIĞIMA VE BİR SÜRE DE OLSA YAKIN ÇALIŞMA FIRSATI BULDUĞUM İÇİN  MEMNUNUM. ALLAH SENİ BİR AN ÖNCE ORALARDAN KURTARSIN.

                                                                                              Sevgi ve saygılarımla,

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.