19 Temmuz 2018 Perşembe 19:26

ANASAYFA l DÜNYA’NIN EN KISA MESAFELİ TRAMVAYI KOCAELİ’DE

03.08.2017 Perşembe - 10:54

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, bugün sabah saatlerinde Büyükşehir Belediyesi’nin şimdiye kadar tamamladığı en önemli proje olan Akçaray Tramvay hattını test etti. Hattın daha uzun olması gerektiğini söyleyen Akar, “Kocaeli’de ki tramvay dünyanın en kısa mesafeli fakat, inşaatı en uzun süren tramvayıdır” dedi

Büyükşehir Belediyesi’nin kente değer katan son projesi Akçaray Tramvay’ı geçtiğimiz ay başında hizmete başladı. Yapım süreci çok fazla uzadığı için oldukça eleştirilen proje, tamamlanıp yolcu taşımaya başladıktan sonra ise İzmit’in merkezine ayrı bir görüntü katmaya başladı. Hala az da olsa eksiklikleri olan Akçaray’ı bugün sabah saatlerinde CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar test etti. Yahya Kaptan’dan tramvaya binen Akar, indiği Seka Park’a kadar yolcularla sohbet ederek, biten proje ile ilgili vatandaşların fikrini aldı. Seyahat sırasında kendisini takip eden basın mensuplarına açıklamalarda bulunan CHP’li vekil, “Kocaeli’de ki tramvay dünyanın en kısa mesafeli fakat, inşaatı en uzun süren tramvayıdır” dedi”

İNŞAATI EN UZUN SÜREN TRAMVAY

Sözlerini devam ettiren Akar, “Kocaeli’deki tramvay, dünyanın en kısa mesafeli fakat inşaatı en uzun süren tramvaydır. Bunlar çarşıya ve esnafa çok zarar verdi. Belediye de herhangi bir şey yapmadı. Belki ilk hat olduğu için göz ardı edilebilir. Bunun yanında tramvayın çalışma saatlerinin gece 01:00’e kadar çekilmesi gerekiyor” diye konuştu.

KAZANIM KATMALIYIZ

Tramvayın yapılması için çok çaba sarf ettiğini ifade eden Akar, “Tramvayın yapılması için en çok emek sarf eden insanlardan biri de benim. Bu olayı çok sık gündeme getirdim. Yine de bana göre tramvayın bu güzergahı yanlış oldu. Fakat yine de şehre bir hava kattı. Bunun yanı sıra Türkiye’de en çok vergi veren illerden biri Kocaeli’dir. Ama bu tramvayı bile belediye yapmaya çalışıyor. Merkezi hükümeti zorlayıp şehre daha çok kazanım katmalıyız” ifadelerini kullandı.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.