19 Ekim 2019 Cumartesi 08:32

» Kocaeli Olay - TÜM YAZILARI

07.06.2016 Salı - 12:49

sss

Bu hafta sonu Meclis dışındaki 3 partinin İl ve İlçe kongreleri ve KASF kongreleri vardı. Ancak 3 tanesinin kongrelerine yetişebildim.

DP , KASF ve DSP kongrelerini izleyebildim.

            Tüm kongrelerde mevcut başkanlar güven tazeledi. DP de İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, KASKF’de Murat Aydın, DSP İzmit İlçe’de Hülya Yıldırım ve SP ‘de Samet Gürsoy tekrar başkan seçildiler.

DSP de Hülya Yıldırım ise seçilmiş başkan oldu. Tüm başkanlara başarılar diliyorum.

            İlk önce DP parti kongresinden başlamak istiyorum. Türkiye’nin yaklaşık 60 yıla yakın zamandır var olan ve en az 40 yıla damgasını vuran bir partinin küçük salonlarda kongre yapması beni biraz hayal kırıklığına uğratsa da daha önceleri kongrelerine nazaran biraz daha haraketli ve daha umutlu gördüm.

Özellikle yeni sayılacak Genel Başkan Gültekin Uysal’ın gelişinden sonra partide bir kıpırdanma olduğunu gözlemliyorum.

İl kongresinde ki konuşmasının tamamını dinledim.

Akıcı ve kesintisiz konuşması sesindeki tonlamanın etkili olması takdire şayan sayılabilecek düzeydeydi.

Verdiği mesajlar netti.

Tek bayrak ve Türkiye Cumhuriyeti.

Mevcut iktidardan ve CB taraflı tutumundan rahatsızlıklarını dile getirdi. Mevcut hukuk düzeninin bir gün mevcut iktidar partisine de gerekeceğini ve o yönde davranılmasının gereklerinden bahsetti. Genç bir lider ve ona inanan bir partilileri var. Benim Demokrat Partinin daha önceki kongrelerinden farklı olarak gördüğüm bu kongrede gençlerin de çoğunlukta olduğuydu.

Bu konuda İlçe başkanı yakın dostum Ahmet Erman’ı ve İl başkanı Mustafa Nazlıgül’ü tebrik ederim.

Bir tebrikte yakın dostum DP MYK Üyesi Murat Aydoğdu kardeşime.

Kocaeli İl seçimini Marmara Bölge Toplantısı gibi yakın İl ve İlçe başkanlarını davet edip İlimizde toparladığı için.

            DSP’nin İzmit İlçe kongresine gelince; orada da Genel başkanın değişmesi ve neticesinde tüm Türkiye de tekrar bir yapılanmaya gidilmesi DSP üzerindeki ölü toprağının silkelenmesi olarak izlenimlerim arasında yer aldı. Özellikle DSP Kocaeli İl başkanlığına sevgili abim Halim Dedeoğlu’nun atanmasından sonra Kocaeli de gözle görülür  bir hareket başladı.

Örneğin Dedeoğlu’nun atanması kısa bir süre olmasına rağmen ben 4 kez yaptığı etkinliklerine katıldım.

Dedeoğlu durmak bilmiyor.

Kısa sürede boş olan ilçelere atamalar yapıp bugünde İzmit ilçe kongrelerini gerçekleştirdiler. Atanmış olan Hülya başkan bu gün seçilmiş başkan oldu.

Yaptığı kısa konuşmasında Türkiye’nin DSP ye ihtiyacı olduğunu ve var güçleriyle çalışıp tekrar iktidar olacaklarının vurgusunu yaptı. Ona da başarılar diliyorum, Genç, dinamik, parti içinde büyümüş DSP nin amacının ne olduğunu bilen biri.

            DP ve DSP nin kongrelerinden edindiğim sonuç meclis dışında olan partilerde büyük bir gelişim olduğu ve Meclis içinde olan partilerin özellikle muhalefet partilerinin önümüzdeki dönemdeki oylarının meclis dışında olan bu partilerle yer değiştirebileceği kanısı.

Bugün hem sağ bir partinin hem de sol bir partinin üyelerinin gözlerinden okuduğum bu.

            Tekrar seçilen başkanları tebrik eder başarılar dilerim. Çünkü bu günkü Türkiye’nin gerçekten iyi bir muhalefete ihtiyacı var.

            Haftanızın dilediğiniz gibi gerçekleşmesini ve mübarek Ramazan’ın hayırlara vesile olmasını temenni ederim.

Sevgi ve saygılarımla….

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.