21 Ekim 2019 Pazartesi 16:49

ANASAYFA l Dolandırıcıların FETÖ oyunu!

13.08.2016 Cumartesi - 18:15

Emniyet’in tüm uyarılarına rağmen Gebze ve İzmit’te iki dolandırıcılık olayı meydana geldi

SOĞUK SU İÇİN…

Derince’de oturan 64 yaşındaki Ali Aydın telefon dolandırıcılarının FETÖ’nün bankalardaki hesap bilgilerini ele geçirdiği yalanına inanarak, kendi ve eşinin hesabında bulunan 12 bin 500 TL’yi çekti. Dolandırıcılar daha sonra eve geldi, para ile birlikte evdeki ziynet eşyalarını da aldı. Telefon dolandırıcısı evden çıkarken de Zekiye Aydın’dan bir bardak soğuk su içmesini istedi.

MHP’Lİ BAŞKAN

İkinci olay ise İzmit’teydi; MHP eski İzmit ilçe başkanı Yusuf Kenek sahte polisler tarafından dolandırıldı.Kendini polis süsü vererek Yusuf Kenek’in eşi Hatice Kenek’i ev telefonundan arayarak polis olduğunu söyleyen 1 kişi evde altın olup olmadığını sordu. Dolandırıcı şahıs, Hatice Kenek’e altınları kontrol etmesi için bir tane sivil polis göndereceğini söyledi.

POLİSE BAŞVURDU

Bunun üzerine eve gelen ve kendini polis olarak tanıtan 1 kişi Hatice Kenek’in evde bulunan 150 gram altınını istedi. Altınlarını kontrol etmek amacıyla emniyete götüreceğini söyleyen dolandırıcı altınları alarak kayıplara karıştı. Kenek ailesi dolandırıldığını birkaç saat sonra öğrendi ve polis merkezine giderek şikayetçi oldu.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.