13 Ekim 2019 Pazar 21:30

ANASAYFA l DOĞAN’DAN 10.000 ÖĞRENCİYE BASKETBOL TOPU

07.06.2017 Çarşamba - 15:30

 

Şimdiye kadar 60 bine yakın öğrenci ve öğretmene bisiklet veren İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, geçtiğimiz yıl 4000 topla başlattığı öğrencilere basketbol topu dağıtma projesini bu sene 10.000 basketbol topuna çıkararak yine örnek bir çalışmaya imza attı

Türkiye’de ilk olan basketbol topu dağıtımı için Atatürk Spor Salonu’nda tören düzenlendi. Başkan Doğan’ın ev sahipliğindeki basketbol topu dağıtım törenine Basketbol Federasyon Başkanı Hidayet Türkoğlu da katıldı. Karizma Show’un gösteri de yaptığı törende Doğan ve Türkoğlu’nun yanı sıra İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Ak Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, KASKF Başkanı Murat Aydın, İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz Gençlik Spor İl Müdürü Muzaffer Çintımar da yer aldı.

İLKLERİ YAPAN BELEDİYE

Büyük coşku içinde geçen basketbol topu dağıtım töreninde konuşan Başkan Doğan “ bugün 10 bin çocuğumuza karne hediyesi olarak basketbol topu dağıtıyoruz. Türkiye’de yine bir ilki yapmanın haklı gururu içindeyiz. Geçen sene 5000 ile başlattığımız basketbol topu dağıtımını bu sene 10 bine çıkardık, seneye de bu sayıyı 15 bine çıkaracağız. Her yıl bu sayıyı 5’er bin 5’er bin arttıracağız. Biz biliyoruz ki, yarınlarımız, hem eğitimli hem de sporla yetişen çok daha sağlıklı gençlerimizle daha güven içinde olacak. Yarınlarımızı, bayrağımızı, vatanımızı, cumhuriyetimizi, devletimizi, milli manevi değerlerimizi her şeyimizi gençlerimiz koruyacak. Gençlerimiz sportif faaliyetlere daha çok katılsınlar, daha kardeşçe sosyalleşsinler istiyoruz. “Haydi Basketbola “ projemizi bu anlamda çok önemsiyoruz. Cumhurbaşkanımız, hükümetimiz, federasyonlarımız gençlerimizin daha çok spor yapmaları, daha çok sağlıklı olmaları için çalışıyor, çalışmaya devam edeceğiz. Basketbol toplarımız hayırlı olsun. İnşallah bu proje sayesinde yeni Hidayetler yetişecek” dedi.

TÜRKOĞLU’NDAN DOĞAN’A TEŞEKKÜR

Basketbol Federasyon Başkanı Hidayet Türkoğlu, da yaptığı konuşmada “Cumhurbaşkanımızın selamlarını getirdim. Gençliğimizi spora, basketbola teşvik etmek, burada bulunmak beni çok mutlu ediyor. Belediye Başkanımıza bu organizasyonu ikinci kez gerçekleştirdiği için ne kadar teşekkür etsek azdır” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından protokolün yer aldığı gösteri maçı yapıldı.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.