22 Ekim 2019 Salı 02:17

ANASAYFA l Doğan’a kardeş belediyeden ziyaret

23.04.2017 Pazar - 10:22

 

İzmit Belediyesi’nin kardeş belediyesi olan Moldova Gagauz (Gökoğuz) Özerk Cumhuriyeti Çadır Lunga Belediye Başkanı Anatoli Topal ve Dış İşleri yetkilisi Tatiana Çelebi, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı makamında ziyaret ettiler.

Misafirleriyle yakından ilgilenen ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Doğan, “ çok sayıda kardeş belediyesi olan bir belediyeyiz.  Hepsi bir birinden değerli, hepsi birbirinden önemli. Kardeş belediyelerimizle sıcak ilişkiler içerisindeyiz.  Çadır Lunga şehrimize daha önce iki kez gittim. Aynı ırktan geliyoruz, aynı değerleri savunan ve sahiplenen insanlarız.  Şehrimize elimizden gelen desteği yapmaya çalışıyoruz.  Park yaptık, çeşme yaptık, elimizden gelen desteği verdik, vermeye de devam edeceğiz.

EN BÜYÜK DİLEĞİMİZ MUTLU OLMANIZ

Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük bir devlettir, milletimiz büyük bir millettir. Sizler bizim kardeşimizsiniz, gönül coğrafyamızdasınız. Sizin orada daha iyi şartlarda yaşamanız, mutlu olmanız bizim en büyük dileğimizdir. Bu tür kültürel ziyaretler ve destekler olacaktır.  Ne yazık ki, kardeş şehrimizde yaşanan sel felaketi ülke olarak hepimizi derinden üzdü.  Cumhurbaşkanımızın emrinde sel felaketinde evlerini kaybedenlere yardımcı olunurken, Şehirdeki alt yapı su problemleri de yine Cumhurbaşkanımızın destekleriyle yapılıp düzeltilmişti. Bizler kardeşiz ve sizinleyiz” dedi.

DOĞAN’A TEŞEKKÜR

Çadır Lunga Belediye Başkanı Anatoli Topal da Başkan Doğan’ın sıcak karşılaması ve ev sahipliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek  “Türkiye Cumhuriyeti’nin Gagauzya’ya çok yardımı dokundu. Zor günlerimizde her zaman yanımızda oldular. Bizi her zaman kardeşleri olarak gördüler.  İzmit Belediyesine ve Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan kardeşimize de desteklerinden dolayı teşekkürü bir borç biliyoruz.” dedi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.