22 Ekim 2019 Salı 20:02

ANASAYFA l Doğan, “Ne dediysek yaptık, ne diyorsakta yapacağız”

07.04.2017 Cuma - 15:27

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın girişimleri sonucu Akmeşe’ye götürülecek olan doğal gazın temel atma töreni gerçekleştirildi.  Akmeşe halkının yoğun ilgi gösterdiği temel atma törenine İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan,  İZGAZ Genel Müdürü Mehmet Gökalp Özkök,  Ak Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş Belediye Meclis üyeleri, oda başkanları, belediye başkan yardımcıları ve mahalle muhtarları katıldı.  
MÜCADELELER VERDİK

Törende konuşan Başkan Doğan  “bize göre bugün tarihi bir gün.  Akmeşe’ye  gaz götürülmesi on yıllardır konuşulan bir konuydu. Büyük mücadeleler verildi, herkes gayret etti.  Hatta bir ara oldu, olacak aşamasına geldik ama bir türlü gerçekleştiremedik. Gerek Büyükşehir Belediyemiz gerekse biz İzmit Belediyesi olarak çok arzu ettik ve her türlü desteği vermeyi de taahhüt ettik, ama gerçekleştiremedik.

GENEL MÜDÜRE TEŞEKKÜR

Yeni genel müdürümüz bizim evladımız. Yaklaşık üç ay önce kendisiyle bir görüşmemiz oldu ve birlikte kafa kafaya verdik ve inşallah bu işi başaracağız dedik. IZGAZ müdürümüz Gökalp beye bu önemli hizmette vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz.  

İLK KAZMAYI VURUYORUZ

Biz Akmeşe’mizin her zaman hakkını hukukunu koruduk. Her mahallemize olduğu gibi Akmeşe’ye de hizmet bizim görevimiz.  Üzerimize düşeni sonuna kadar yaptık, yapmaya da devam ediyoruz.  Artık Akmeşe’mizin doğal gazımızın kazmasını da vuruyoruz. Akmeşe’miz doğalgazıyla artık daha güzel olacak

BAYANLARA MÜJDE

Akmeşe’deki hanımefendilerimizin ellerinden her şey gelir, çok beceriklidirler. Bugün burada kendilerine önemli de bir söz veriyoruz.  İnşallah Akmeşeli bayanlarımız önümüzdeki kış artık soba yakmayacaklar. Genel Müdürümüz bu şehrin bu ülkenin evladı olduğu için bazı konularda elini taşın altına koydu.  Tabiki bizde bütün gücümüzle destekledik. Şimdi artık sıra sizde, artık abone olma vakti. İlk başkan olduğum zamanlardaki Akmeşe’yle, şimdiki hali arasında dağlar kadar fark var. Akmeşe daha iyi, sadece Akmeşe değil, çocuklarımız, vatandaşlarımız da daha iyi durumda. Onlara her türlü imkânları sağlıyoruz” dedi.

ARTIK ESKİ TÜRKİYE YOK

Konuşmasında sadece Akmeşe’nin değil,  Türkiye’nin çok daha iyi olduğuna da vurgu yapan Doğan, “artık IMF kapılarında dilenen bir Türkiye yok.  Artık tankını tüfeğini, uçaksavarını, insansız hava araçlarını ve uydusunu yapan bir Türkiye var. Üçüncü köprüsünü yapıp açmış, Avrupa’nın en büyük köprülerini, denizin altından geçen tüp geçitlerini yapan, dünyanın en büyük havaalanını yapmakta olan ve duble yollarıyla, hastaneleriyle, okullarıyla çok daha iyi bir durumda olan Türkiye var.  Her şey tamam değil, yapacak işlerimiz var.

AVRUPA BELEDİYECİLİK ÇALIŞMALARIMIZA ŞAŞIRIYOR

Avrupa Konseyi’nde yerel yönetimler asamblesinde asil üye olarak altı yıldır ülkemi temsil ediyorum.  Geçtiğimiz ay 4 günlük program için yine Fransa’daydım.  Konseyde,  Avrupa ülkelerinden gelen belediye başkanları da var. Avrupa’daki şehirlerdeki belediyelerin sıkıntılarını konuştuk.  Bizim yaptığımız yatırımlara, çalışmalara şaşırıyorlar. 10 milyon lira değerindeki hayvan pazarımızın örneğini verdik. Şaşkınlarını görmenizi isterdim.  ‘Nasıl yapıyorsunuz bu projeleri, devletiniz çok mu para gönderiyor belediyenize’ diyerek şaşkınlıklarını ifade ediyorlar.

YÜZDE YÜZ BÜYÜDÜK

Avrupa çok büyük sıkıntılar yaşıyor.  İşsizlik, bu sorunlardan sadece bir tanesi. Evet, biz de de işsizlik var ama onlarda bizdekinin iki katı fazlası var. Büyümeleri durmuş durumda, yaşlı bir nüfusa sahipler.  Avrupa’da yaşan krize,  Suriye ve Irakta ’ki savaşlara, darbe girişimine rağmen ülkemizde yüzde yüz büyüme açıklandı.

IRAK VE SURİYE GİBİ OLMAMIZI İSTİYORLAR

Avrupa neden bazı noktalarda Türkiye ile uğraşıyor. Fransa’da kaldığım dört gün boyunca Türkiye’yle uğraştılar.  Bizi eleştiren ülkelere bizde orda cevabımızı verdik. Siz önce kendi ülkelerinize bakın dedik.  Bizim bakanımızı, görevlilerimizi Almanya’da, Hollanda da Belçika’da görev yaptırmıyor, halkla buluşturmuyorsunuz ama PKK gibi bölücüleri hayır için dolaştırıyorsunuz.  Çünkü onalar huzursuz.  Şuanda bu hizmetleri yapan Türkiye, bizim hızımızı yavaşlatan sistemin ortadan kalmasıyla neler yapmaz diyorlar.  Onlar istiyorlar ki biz Irak, Suriye gibi olalım” dedi.  

PKK, HDP KAPI KAPI GEZEREK HAYIR KAMPANYASI YÜRÜTÜYORLAR

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Kızıltepe ziyaretinde ki gözlemlerini de konuşmasında belirten Doğan,   “Kızıltepe sokaklarını adım adım dolaştım, gözümle gördüm, PKK, HDP kapı kapı gezerek hayır kampanyası yürütüyor. Bunun ne anlama geldiğini siz çıkarın. Bu referandum bir parti, bir kişi işi olmaktan çıkmıştır. Bu artık bir memleket meselesi olmuştur. 

İLK KEZ DİLE GELEN BİR DEĞİŞİM DEĞİL

Kafası karışık olan seçmenler varsa onlara sesleniyorum. Bizim büyümemizi istemeyen Avrupa, bizim bölünmemizi isteyen PKK, HDP, ya da onun yandaş kolu FETÖ sandıklardan evet çıkmasın diye uğraşıyorsa bunda bir bit yeniği vardır. Bu yavrularımızın geleceğinin meseledir. Bu ilk defa söylenen bir değişim değil.  Rahmetli Alparslan Türkeş’te, Demirel’de, Özal’da dönemlerinde bu değişimi dile getirdi.

 VAKİT BU VAKİT

Bizim halkımız, çok dinamik, bu sistem bizi engelliyor dediler. Bu değişimi onlarda istedi ama vakit bu vakitti. Siz bize güvenin, bugüne kadar ne dediysek yaptık, ne diyorsak ta yapacağız.  Devlet Bahçeli başta olmak üzere diğer liderlerimizde bu konuyu bir memleket meselesi olarak görüyor.   Biz bugün varız, yarın yokuz, yarın bu yavrularımız var. Onlarında vebali üzerimizde, bugün gerekeni yapmazsak bizi de Suriye ye çevirirler. Irak’ı hallettiler,  paramparça ettiler, petrolleri alıp gidiyorlar. Amerika şimdi Suriye’yi bombalıyor. Şimdi mi aklınıza geldi. Türkiye kaç yıldır bu zalim Esad rejimini değiştirelim dedi dinlemediniz, seyrettiniz. . Suriye’de kadınlar çocuklar öldü. 3 milyon mülteci ülkemize geldi.  Zamanında bu müdahaleyi yapsalardı bu kanlar akmazdı.  Amaçları Müslümanları yıpratmak, zayıflatmak, kardeş kavgası yapmalarına neden olmaktı.

KUVVETLİ EVET İSTEDİ

Allah’ın izniyle hep birlikte güçlü, bir ve beraber olacağız. Türkiye, İslam ve insanlık düşmanlarına karşı dur diyeceğiz.  Referandumu bu yüzden istemiyorlar“ diyerek Akmeşe’de ki vatandaşlardan kuvvetli evet istedi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.