21 Ekim 2019 Pazartesi 16:55

ANASAYFA l DOĞAN, HALKIMIZIN ELİNİ , AYAĞINI ÖPSEK AZ

11.08.2016 Perşembe - 15:16

15 Temmuz’dan bu yana meydanlardan ayrılmayan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan son nöbeti de vatandaşlarla birlikte Perşembe Pazarı alanında tuttu.

Başkan Doğan, Hain darbe girişimi sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla sokağa dökülen ve meydanlarda milli iradeye sahip çıkan halkla birlikte 27 gün boyunca nöbet tuttu. Son nöbetinde de meydandan ayrılmayan Doğan, Perşembe Pazarı alanında vatandaşlarla bir ve beraber oldu.

TÜRK MİLLETİ SALDIRILARI GERİ PÜSKÜRTTÜ

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, halkın, milli iradesine güçlü bir şekilde sahip çıktığının vurgusunu yaparak, “15 Temmuz gecesi asker üniforma içerisine girmiş vatan hainleri bizlere zor bir gece yaşattılar. Ama Türk milleti Malazgirt’ten bu yana farklı dönemlerde çok değişik saldırılarla karşı karşıya kalmış ve bunların hepsini geri püskürtmüştür. İşte o gecede halkımız, polislerimiz, askerlerimiz o hainlere karşı inanılmaz bir mücadele verdi. Bu mücadelenin Başkomutanı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Dünyada hiçbir liderin gösteremeyeceği iradeyi, cesareti, dik duruşu göstermiştir” dedi.

VATANIMIZA NASIL SAHİP ÇIKTIĞIMIZI GÖSTERDİK

Doğan, “halkımız siyasi, etnik ya da inanç ayrımı yapmadan vatanı için, milleti için, bayrağı için, çocuklarının geleceği için nöbetlere koştu. Emperyalist ülkelerinin arkadan desteklediği ve onların piyonu olan bu FETO paralel çetesi, PYD si, PKK’sı, İŞİD’i gibi bir çok örgüt, hep birlikte bu duruşumuz karşısında tabi ki onlarda yenilmeye mahkumdur. Kocaeli’nde o günden bu güne her gece bu alanı tıka basa dolduran, olabilecek bir saldırıya karşı hazır bir şekilde ama güle oynaya, yediden yetmişe, yerde uyuyan çocuklarımızla, bayrağa sarılarak uyuyan insanlarımızla, ikiyüzlü batıya Türk milletinin özgürlüğüne, bayrağına, vatanına nasıl sahip çıktığını bütün dünyaya gösterdik” diye konuştu.

BU MÜCADELE KIYAMETE KADAR SÜRECEK

Halkın bu demokrasi nöbetlerinde önemli bir mesaj verdiğini söyleyen Başkan Doğan, “Anadolu bin yıldır Türk- Müslüman yurdudur. Ve Türkler Anadolu coğrafyasında kurdukları uygarlıklarla İslam’ın en büyük hamisi, koruyucusu olmuştur. Dün böyle olmuştur bugünde böyle olacaktır, yarında böyle olacak. Anadolu Müslüman Türk yurdu kıyamete kadar bu mücadeleyi göğüs göğse sürdürecektir. Allah her zaman doğruların yardımcısı, Allah yolunda olanların yardımcısı. Samimice Allah yolunda İslam’ın yolunda inandıkları yolda vatanı yolunda mücadele edenlerledir” açıklamalarına yer verdi.

HALKIMIZA HİZMETTEN ONUR DUYDUK

Doğan konuşmasının devamında, “bugünlere gelmemizi sağlayan bütün şehitlerimize ama bilhassa 15 Temmuzdaki demokrasi şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Onların sayesinde bu günlerdeyiz. Ve biz biliyoruz ki bugün yine şehitlerimiz yarınki şehitlerimiz sayesinde ilelebet kalacağız. Cumhuriyetimiz, vatanımız, değerlerimiz hepsi hayatta kalacak. İzmit Belediyesi olarak bu konuda önemli bir duruş gösterdik. Olayın ilk gecesinden itibaren bu güne kadar halkımızla omuz omuza kol kola olduk. Her türlü desteği yapmaya çalıştık. Kışlaların önüne iş makinelerini götürmekten, halkımıza burada sıcak çorba, çay, helva, her türlü ikramı yaptık ve bundan onur duyduk. Buraların düzenlenmesi temizliği her türlü konforun sağlanmasını gerçekleştirdik. Burada emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

EN BÜYÜK TEŞEKKÜR HALKA

En büyük teşekkürü halkın hak ettiğini söyleyen Doğan,  “Halkımızın elini değil ayağını bile öpmemiz azdır. Çünkü halkımızın bu duruşu sayesinde geleceğimiz güvence altına alınmaya devam etmektedir. Bizler vatanımızı, bayrağımızı, ezanlarımızı namusumuz olarak gördük. Görmeye devam edeceğiz. Şehitlerimize ve bizden önceki bu mücadeleyi veren atalarımıza, göstereceğimiz en büyük saygı vefa daha çok çalışmaktır. Daha çok çalışacağız. Avrupa’dan daha kalkınmış olacağız. Daha zenginleşeceğiz. Halkımız daha refah olacak. Hem silahımızı yapacağız hem en gelişmiş teknolojiyle yollarımızı, hastanelerimizi, okullarımızı yapacağız. 

TÜM DÜNYAYA İNSANLIK DESTANI YAZACAĞIZ

Türk milleti nasıl ki burada 15 Temmuz’da bir destan yazdıysa gene atalarımız gibi dünyaya insanlık destanını yazacağız. Zulmedilen Müslümanların haklarını koruyacağız. Dünyada nerede mazlum varsa onların en büyük koruyucusu Türk milleti, Türk devleti olacaktır. Birliğimiz beraberliğimiz daim olsun. Allah bir daha bize o günleri yaşatmasın. Ama hiçbir zamanda bu hainlere o fırsatları vermeyelim. Daha çok çalışalım, daha çok üretelim, daha çok kalkınalım. Daha çok bir ve beraber olalım.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.