21 Ekim 2019 Pazartesi 16:46

ANASAYFA l DOĞAN, GENÇLERİMİZE DESTEK BOYNUMUZUN BORCU

14.08.2016 Pazar - 14:13

İzmit Belediyesi ve Türkiye Gençlik Vakfı Kocaeli İl Temsilciliğinin ortaklaşa düzenlediği piknik Cephanelik Mesire alanında yapıldı. Türkiye Gençlik Vakfı Kocaeli İl Temsilciliği’nin 5 haftalık yaz okulunu tamamlayan 240 öğrencinin katıldığı pikniğinde öğrenciler ve veliler keyifli zaman geçirdiler.

Piknikte İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın yanı sıra, Türkiye Gençlik Vakfı Genel Merkez Orta Öğretim Koordinatörü Mustafa Yüksel, Türkiye Gençlik Vakfı Kocaeli il Başkanı Yusuf Yazıcı ve yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu.  Öğrencilerin yanı sıra velilerinde yoğun katılım gösterdiği piknikte konuşan Başkan Doğan sözlerine önemli bir yaz programı gerçekleştirdiği için Türkiye Gençlik Vakfının Kocaeli İl Temsilcine, yönetimine ve başarılı koordinasyonları için genel merkezlerine teşekkür ederek başladı. 

MÜCADELEMİZ HİÇ BİTMEYECEK

Doğan “verilen bu eğitimlerin bizim için önemi çok büyük. 15 Temmuz gecesi gördük ki bizim, vatanına, milletine, dinine,  canından çok sahip çıkan, hak yolunda mücadele edecek gençler yetiştirmemiz gerekiyor. Biliyoruz ki ülkemizin, milletimizin bu mücadelesi hiç bitmeyecek.1071 başlayan mücadelemizi imanlı, inançlı, milletine bayrağına bağlı insanlar sayesinde kazandık. Böyle insanlar olmasaydı biz bu günleri yaşayamazdık. Sonrasında Haçlı seferleriyle de ülkemize birçok kez saldırdılar ama biz yine Allah’ın izni ve milletimizin gücüyle o günleri de atlattık.  15 Temmuz gecesi de yine oyunlarını oynadılar. Ama başta Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan, dünya lideri ve bir başkomutan nasıl olur onu tüm dünyaya gösterdi.  Ve onun peşinden yüreği vatan sevgisiyle dolu, elinde sadece ve sadece Türk bayrağı olan vatandaşlarımız sokaklara dökülerek canları pahasına bu oyunu bozdular. Bu anlamda yarınlarda İslam’ı, bayrağımızı, devletimizi, milletimizi siz değerli anne babaların yetiştireceği sağlam nesillerimiz koruyacak.

DESTEKLERİMİZ DEVAM EDECEK

Onun için yapılan iş çok önemli bir iş. Vakıf başkan ve yönetimimiz, öğretmenlerimiz çok aktif ve özverili çalışıyorlar. Biz gençliğimizde bu kadar aktif olamadık. Hep okuduk başımızı kitaptan kaldıramadık. İzmit Belediye Başkanlığı görevime seçildiğim günden itibaren gençlerimize yönelik çalışmalarımız hep önceliğimiz oldu.  Özellikle atadan gelen o kudreti, o gücü yavrularımıza taşımada, ata yadigârlarını korumada, özellikle imanlı gençlerin yetiştirilmesine, kuran kurslarımıza hep destekler verdik, vermeye de devam edeceğiz. Gençlerimize destek vermek bizim boynumuzun borcu. İnşallah daha güzel işleri birlikte yapacağız. TÜGVA projelerini bize sunsun biz de elimizden gelen desteği vereceğiz.

ŞEHİTLERİMİZE LAYIK OLMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Öğrencilerimiz planladığımız yurdumuz, gençlik merkezlerimiz devam ediyor İnşallah şehrin merkezinde de yeni bir yapılanma, yeni bir yer daha olacak. Bu eğitimleri daha da güzel daha da kapsamlı yapacağız. Ancak o zaman Mohaçtaki,  Çanakkale’ de ki o Güneydoğuda ki ve 15 Temmuzda akşamı tankların karşısında kahramanca duran, kurşunların karşısında kahramanca duran şehitlerimize laik olmuş olacağız. Allah onların mekânlarını cennet etsin.  Allah onlardan razı olsun. Onun için daha çok çalışacağız. Daha çok üreteceğiz. Paramızı, milletin kuruşunu ziyan etmeden ülkenin kalkınmasına, şehrin kalkınmasına, en önemlisi de böle pırıl pırıl gençlerimizin, yavruların yetişmesine harcayacağız.

YARINLARDAN UMUTLUYUM

Allah’ın izniyle çok daha iyi bir duruma geleceğiz. Ben yarınlarından umutluyum. Yeter ki biz üzerimize düşeni yapalım.  Birliğimizi beraberliğimizi koruyalım. Kardeşliğimizi koruyalım ve yavrularımızı da bu söylediğim anlamdaki gençler, bireyler olarak yetiştirelim” şeklinde konuştu.

DUYGULANDIRAN GÖRÜNTÜLER OLDU

Konuşmasında ailelere de teşekkür eden Başkan Doğan “ Allah sizlerden razı olsun.  15 Temmuz gecesi ve sonrasında meydanlarda Türk milleti bir kez daha aile yapısının gücünü dünyaya gösterdi. Bu süreçte benim çok duygulandığım anlarım oldu. Bir aylık, 40 günlük yavrusuyla sabaha kadar nöbet tutan anneleri gördüm. Babaları, teyzelerimizi, ninelerimizi gördüm.

ENTRİKALAR ÜZERİMİZE GELİYORLAR

Bugün olduğu gibi yarında ülkemiz üzerine oyunlar oynanacak. İkiyüzlü batı ve emperyalist güçler Türk milletinin gücünü ve önemini çok iyi biliyor, onun için bütün entrikalarla üzerimize gelmeye çalışıyorlar. Bizim görevimiz hak yolunda mücadelemizi sürdürmek. Zafer Allah’ın takdiridir. Allah başta Cumhurbaşkanımızın, hükümetimizin ve bu vatan uğruna, bu millet uğruna ter döken herkesin yardımcısı olsun. Hepinize en derin sevgilerimi saygılarımı sunuyorum, sağ olun var olun” diyerek yaz kursuna katılan tüm öğrencilere ve velilerine teşekkür etti.

YAZICI, ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK

Türkiye Gençlik Vakfı Kocaeli İl Başkanı Yusuf Yazıcı da final pikniğinde yaptığı konuşmasında “milletçe sıkıntılı dönemden geçtiğimiz bu süreçte milli ve manevi duygulara sahip bir gençliğin ihtiyacını bir kez daha görmüş olduk. Vakıf yönetimi olarak bize düşen görevler arasında ülkesini seven, dindar bir nesil yetiştirmek vardır. Bu yaz okulu vesilesiyle ve gelecek dönemlerde projelendirilecek eğitim çalışmalarımıza, ülkemizin geleceği olan genç kardeşlerimizin yetişmesine katkıda bulunmak için tüm gayretle çalışmalarımıza devam edeceğiz.

DESTEKLERİYLE ABİLİK YAPAN DOĞAN’A TEŞEKKÜR

11 Temmuz 2016 tarihinde başlayan yaz okulumuza ve öğrencilerimize veda ediyoruz. Biz ne kadar veda ediyoruz destekte bu bir başlangıç olacaktır. Yaz okulu sonrası kardeşlerimizle irtibatı koparmayacak, teşkilatlanma ve vakıf çalışmalarına kendilerini davet edeceğiz.10-15 yaş grubu 240 öğrencimizle bugün son bulan yaz okulumuzda Kuran-ı Kerim, Peygamberler Tarihi, Ezber Siyer, Nebi İlmihal ve adabı muaşeret gibi dini eğitimler yer aldı. Okulumuz da ayrıca yüzme, buz pateni lazer park, kütüphane gezileri, spora özendirme etkinlikleri satranç, ebru hat sosyal eğlencelerde öğrencilerimizi hem eğlendirdik hem de öğrettik. Destekleriyle bizlere abilik yapan İzmit Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’a ve değerli ekibine teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.