17 Ekim 2019 Perşembe 21:37

ANASAYFA l Doğan, 16 Nisan ülkemiz için milat olacak

06.04.2017 Perşembe - 11:33

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, evet turlarına devam ediyor. Doğan, alışveriş merkezlerinde vatandaşlara referandumun önemini anlattı, esnaflarla sohbet edip bol kazançlar dileğinde bulunarak “16 Nisan, ülkemiz için milat olacak” dedi.

16 Nisanda aslında daha önce düşünülen, dile getirilemeyen bir sistemin hayata geçirileceğine vurgu yapan Başkan Doğan,  “çok tarihi bir referandum olacak.  Belki birçok dönemde yapılmaya çalışılan, birçok siyasi liderin düşündüğü fakat elini atmaya bile cesaret edemediği bir adımı attık. 1980 darbe anayasasının değiştirilmesi konusu ve başkanlık sisteminin getirilmesi konularında önemli bir aşamaya geldik.  İnşallah 16 Nisan’da bu aşamayı sonuçlandıracağız. Rahmetli Özal ve Demirel’in bu konuda kendi ağızlarından ifadeleri var. Yıllar önce bunu düşündüler ama uygulamaya cesaret edemediler.

 NE YAPACAKLARINI ŞAŞIRDILAR

Ak Parti hükümetinin 15 yılda Türkiye’yi getirdiği noktayı tüm dünya çok iyi biliyor.  Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemiyle ülkemizin karşısında kimsenin duramayacağını da herkes görüyor.  Avrupası, PKK’sı, PYD’si, FETÖ’su sandıklardan evet çıkmaması için ne yapacağını şaşırıyor.  Bu örgütler, evet çıkarsa biz biteriz diyerek baskıyla, Doğu’da Güneydoğu’da hayır kampanyaları yürütüyor.  Peki, bu vatan hainleri bu Türkiye düşmanları, sözde demokrasi ülkeleri neden hayır diyor. Ülkemizi, milletimizi, geleceğimizi düşündükleri için mi?  Onlar, güçlü, kendi ayakları üzerinde duran bir Türkiye istemedikleri için hayır diyorlar. 

ESKİ TÜRKİYE’Yİ İSTİYORLAR

Onlar geçmişte olduğu gibi kapılarında para dilenen, kendilerine bağımlı bir   ülke olalım diye hayır diyorlar. Ama biz, vatandaşlarımız ülkesini seven insanlar, bilinsin ki bu referandum  bir siyasi parti meselesi değil, ülkenin seçimidir. Akla karanın seçimidir. 16 Nisan’da sağduyulu bir şekilde, ülkemizin geleceği için tercihimizi yapmamız lazım.  Biz her zaman olduğu gibi 16 Nisan’da Türk halkına güveniyoruz” şeklinde konuştu.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.