21 Ekim 2019 Pazartesi 16:46

ANASAYFA l Derince’nin en güzeli ‘Harikalar Sahili’

16.08.2016 Salı - 11:34

Derince Belediyesi’nin düzenlediği Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda seçici kurulun yaptığı toplantının ardından dereceye giren eserler belli oldu. 294 eserin jürinin beğenisine sunulduğu yarışmada birinciliği ’Harikalar Sahili’ adlı fotoğrafıyla Tunç Yeşil elde etti
35 fotoğraf ödüle layık görüldü

Derince’nin doğal, tarihi, kültürel güzelliklerinin tanıtımını sağlamak ve fotoğraf sanatına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda aylardır süren büyük heyecan noktalandı. Bu yıl 62 katılımcının 294 eserle müracaat ettiği yarışmada seçici kurul üyeleri dereceye giren fotoğrafları tespit ederken bir hayli zorlandı. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. İsmail Keskin, Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğr. Gör. Oylum Tunçelli, Derince Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Lokman Karaaslan ile Derinceli Esnaf (Fotoğrafçı) Mehmet Ayçiçeği’nden oluşan seçici kurula son bölümde Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut da eşlik ederek dereceye giren eserlerin belirlenmesinde tercihlerini sundu. Birbirinden önemli eserlerin yer aldığı Ulusal Fotoğraf Yarışması’na katılan fotoğrafçılar Derince’nin güzelliklerini yansıtırken yapılan değerlendirme neticesinde 35 fotoğraf ödüle layık görüldü.

62 katılımcı 294 eserle mücadele etti

Uzun süren değerlendirmenin ardından birinciliğe ’Harikalar Sahili’ adlı fotoğrafıyla Tunç Yeşil ulaştı. Yarışmada ikincilik ödülü ‘Liman Kenti Derince’ adlı fotoğrafıyla Ahmet Turan Kural’ın olurken, üçüncülük ‘Meydan’ adlı eseriyle Murat İbranoğlu’nun oldu. Yarışma sonucunda Derince Belediyesi Özel Ödülü’nü ‘İshakçılar Köyü Çocukları’ fotoğrafıyla Necla Çalban, Çenesuyu Özel Ödülünü ise ‘Çenesuyu’ adlı fotoğrafıyla Hasan Zer elde etti. Yarışmada ayrıca 30 fotoğraf sergilemeye layık görüldü. 62 katılımcının 294 eserle müracaat ettiği Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda birincilik ödülü 3 bin 500 TL, ikincilik ödülü 2 bin 500 TL, üçüncülük ödülü bin 500 TL, Derince Belediyesi Özel Ödülü 750 TL, Çenesuyu Özel Ödülü 750 TL, sergilemeler ise 100’er TL olarak belirlenmişti. Derince Belediyesi’nin düzenlediği Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren eser sahiplerine ödülleri daha sonra açıklanacak olan bir tarihte fotoğrafların da sergileneceği ödül töreni ile takdim edilecek.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.