19 Ekim 2019 Cumartesi 18:26

ANASAYFA l DERİNCELİLER MEYDAN’A SIĞMADI

15.06.2017 Perşembe - 11:28

Derince Belediyesi’nin Kent Meydanı’na düzenlediği Büyük Derince İftarı’na yaklaşık beş bin kişi katılırken, ilçe halkı bir arada oruç açmanın huzur ve mutluluğunu yaşadı

 Yaklaşık Beş Bin Kişi Katıldı

Derince Belediyesi’nin öncülüğünde ilçede devam eden iftar organizasyonları kapsamında bu kez Kent Meydanı’nda bir program düzenlendi. Tüm ilçe halkının davetli olduğu ve yaklaşık beş bin kişinin katıldığı Büyük Derince İftarı, ilçe protokolü ile vatandaşları bir araya getirdi. Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’un ev sahipliğinde gerçekleşen iftar yemeğine Belediye Başkan Yardımcıları Nurettin Işık, Ayşe Mamat, Osman Ergin, AK Parti Derince İlçe Başkanı İbrahim Şirin, İlçe Emniyet Müdürü Atilla Can, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Barış Eke, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, meclis üyeleri, STK başkan ve yöneticileri ile vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 “Sofralarımız Paylaştıkça Değer Kazanıyor”

Derince Belediyesi’nde görev yapan birim müdürleri ve çalışanların gönüllü olarak görev alarak, yemek ikramlarını yaptıkları iftar programı öncesinde Mürselpaşa Türk Tasavvuf Müziği Korosu, müzik dinletisi sundu. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam eden programda daha sonra okunan akşam ezanı ile birlikte oruçlar açıldı. Yemek duasının yapılmasının ardından kürsüye çıkan Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, “Ramazan ayını sizlerle burada bir arada yaşamak en güzel mutluluk. Sofralarımız paylaştıkça çok daha değer kazanıyor. Kadir Gecesi’nde de yine Kent Meydanı’mızda bir iftar programı düzenleyeceğiz. Çarşamba akşamı gerçekleşecek olan programımızda yine gönül soframıza davetlisiniz” dedi.

 Jandarma Teşkilatının 178. Kuruluş Yıl Dönümü

Başkan Bulut’un konuşmasının ardından Jandarma teşkilatının kuruluşunun 178. yıl dönümü olması nedeniyle Kent Meydanı’nda kurulu olan dev ekranda bir tanıtım filmi yayınlandı. Film gösteriminin ardından kürsüye çıkan İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Barış Eke, “Jandarma teşkilatımız canla başla mücadelesini devam ettiriyor. Biz bu mesleğe girerken devletin kapısını hakkın kapısı olarak bildik ve bu kapının bir kulu olmak için teşkilata girdik. Özellikle gençlerimizi teşkilatımızda görmekten büyük bir mutluluk duyacağımızı ifade ediyorum” dedi. Kent Meydanı’nda düzenlenen iftar yemeğinin ardından vatandaşlar Türk Tasavvuf Müziği dinletisi ve semazen gösterisi eşliğinde Çayhane sohbetlerine katılarak, geceyi sonlandırdılar.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.