13 Ekim 2019 Pazar 21:29

ANASAYFA l DERİNCE’DE KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR

01.06.2017 Perşembe - 12:25

Araptepe Mevkii’nde yapılacak olan kentsel dönüşüm çalışmaları için büyük önem taşıyan ‘riskli alan’ kararı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi

Araptepe değişiyor

Derince Belediyesi Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’nün Yenikent Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Araptepe Mevkii’nde yürüttüğü kentsel dönüşüm çalışmalarında önemli bir aşamaya gelindi. Bakanlar Kurulu Kararı’nın Resmi Gazete’de yayınlanmasına istinaden Yenikent Mahallesi’ndeki Araptepe Mevkii 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun’un ilgili maddesi uyarınca riskli alan ilan edildi. Alınan karar ile birlikte Araptepe’de oturan vatandaşların beklediği müjdeli haber gelmiş oldu.

Modern ve estetik binalar

Kentsel dönüşüm süreci ile birlikte Araptepe mevkiindeki hazine arazisi üzerinde bulunan ekonomik ömrünü tamamlamış, gecekondular yıkılacak. Bu bölgeye depreme dayanıklı, otoparklı, sosyal ve yeşil alanlara sahip, modern ve estetik binalar kazandırılacak. Derince Belediyesi’nin daha yaşanılabilir bir kent olma hedefiyle ilçe genelinde yaptığı kentsel dönüşüm çalışmaları belirlenen program dahilinde devam edecek.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.