22 Mart 2019 Cuma 03:28

ANASAYFA l Derince’de Dönüşüm Başladı

26.02.2018 Pazartesi - 11:24

Derince Belediyesi’nin Yenikent Mahallesi Araptepe mevkiinde başlattığı kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında, buradaki yapıların yıkım işlemleri tamamlandı. Hak sahiplerine kira yardımı ödemelerinin de gerçekleştiği projenin tamamlanmasıyla bölgede modern bir yaşam alanı oluşturulacak

 

Derince Belediyesi Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’nün Yenikent Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Araptepe Mevkii’nde yürüttüğü kentsel dönüşüm çalışmalarında ilk etap sona erdi.  Bakanlar Kurulu Kararı’nın Resmi Gazete’de yayınlanmasına istinaden riskli alan ilan edilen Araptepe Mevkii’nde başlatılan kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında ilk olarak, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut ile vatandaşlar arasında ön sözleşmeler imzalanmıştı. Hak sahipleri ile yapılan anlaşmanın ardından Derince Belediyesi ekiplerince, bölgedeki yapıların yıkım işlemi gerçekleştirildi.

 

Hak sahiplerine kira yardımı ödemesinin de başladığı kentsel dönüşüm çalışmalarının ikinci etabında ise Araptepe Mevkii,  sağlıklı, güvenilir ve modern bir yaşam alanı haline getirilecek. Projelendirme çalışmalarının artık son aşamaya geldiği kentsel dönüşüm ile birlikte bölgeye, sosyal ve yeşil alanlara sahip, otoparklı, depreme dayanıklı, estetik binalar inşa edilecek. Kentsel dönüşüm sürecinin tamamlanmasıyla birlikte Araptepe mevkiindeki proje alanında hak sahiplerine yeni modern daireleri teslim edilecek.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


istanbul escort instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi