22 Ekim 2019 Salı 02:13

ANASAYFA l Derince Limanı’nda sevkiyat deposu inşaatı durduruldu

10.04.2017 Pazartesi - 11:52

İlimizin Derince ilçesi sınırları içerisinde yer alan Turgay Ciner’in sahibi olduğu Ciner Holding’e ait sevkiyat deposunun inşaat çalışmaları, henüz belirlenemeyen sebeplerden dolayı durduruldu. Mağdur işçilerin, yarın organize olarak ses getirecek bir eyleme imza atmayı planladığı dile getiriliyor

Derince Limanı’nda, Turgay Ciner’in sahibi olduğu Ciner Holding’e ait sevkiyat deposunun  inşaat çalışmaları, cumartesi günü bölgeye gelen yetkililerce henüz belirlenemeyen sebeplerden dolayı durduruldu. Sabah erken saatlerde iş başı yapmak üzere Derine Limanı’na gelen yaklaşık 150 işçi, gördükleri manzaraya ilk başta inanamadı.

EYLEME GEÇİYORLAR

Yapımına bir süre önce başlanan ve yaklaşık 150 kişinin çalıştığı sevkiyat deposunun inşaat çalışmalarının durdurulmasına anlam veremeyen işçiler, cumartesi gününden bu yana her gün bölgeye gelerek protesto haklarını kullanmaya başladı. Edinilen bilgilere göre; hiçbir yetki ağızdan açıklama alamayan 150 emekçinin, durumun bu şekilde devam etmesi durumunda en geç yarın pankartlı olarak eyleme geçeceği ifade ediliyor.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.