19 Ekim 2019 Cumartesi 13:30

ANASAYFA l ÇOCUK OYUNCULAR FESTİVALİ DEVAM EDİYOR

03.06.2017 Cumartesi - 12:41

Kocaeli Bölge Tiyatrosu tarafından geleneksel hale getirilen 24’üncü Çocuk Oyuncular Tiyatro Festivali, 4’üncü gününde sahnelenen‘Domates ile Gözlük’ adlı oyunsergilendi

Kocaeli Bölge Tiyatrosu’nun (KBT) geleneksel hale getirdiği 24’üncü Çocuk Oyuncular Tiyatro Festivali 4’üncü gününde seyirci ile buluştu. Sabancı Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak düzenlenen ‘Domates ile Gözlük’ adlı gösteriye bölge tiyatrosu öğrencilerinin yanı sıra öğrenci velileri de ilgi gösterdi.

OYUNCU KADROSU

Grup Optik’in ‘Domates  ile Gözlük’ adlı gösterisinde oyuncu olarak Elif Gürsoy, Özgür Çınar Durgut, Ahmet Erbölükbaş, Irmak Ada Yıldız, Çağan Yılmaz, ipek Arıcan, Ahmet Arda Öztürk, Melisa Saatçi, Doğa Saatçi, Yağmur Duman, Aysel Aleyna Gülhan, Derin Bayram, Nil Subaşı, Arda Kıpık, Alinda Nur Yıldırım, Selim Eymen Esen, Öykü Solak, Alimirza Ilgaz Yıldırım, Ezine Zeren Aydemir, Cennet Ahsen Çimen, Kayra Eymen Küçük ve Lavin Yiğit Günyer aldı.

OYUNUN KONUSU

‘Domates  ile Gözlük’ adlı tiyatro oyununu konusu; Komşu ülkelerle kavgalı olan bencil kral, ülkesindeki domatesleri satmayı başaramaz. Halk, çürüyen domateslerden ötürü çok mutsuzdur ve yoksul düşmüştür. Kral, çeşitli oyunlarla halkının mutlu olması için çabalar. Ancak bu çaba sahte bir çabadır, başaramaz. Sonunda birlik olmuş halkın karşısında güçsüz kalan kral hiçbir şey yapamaz. Pişmanlık duygusu içinde halkından özür diler. Halkın içinde bir domates işçisi gibi yaşamaya söz verir. Birlikte şarkılar söyleyerek bencillikten uzaklaşır ve çalışır.Oyun, domateslerin hayatını şarkılarla ve oyunlarla anlatır.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.