18 Ekim 2019 Cuma 05:03

ANASAYFA l CHP’LİLERDEN ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NE DESTEK

15.06.2017 Perşembe - 11:49

 

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından skandal karara tepki gösteren İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür, “Adalet yoksa devlet de yoktur” dedi

MIT Tırları davasında yargılanan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun 25 yıl hapis cezası almasının ardından Ankara Güvenpark’tan İstanbul’a ‘Adalet Yürüyüşü’ başlattığını söyleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vermek adına CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve çok sayıda parti üyesi sabah saatlerinde Ankara’ya gitti. Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından karara ilimizde de CHP İl ve İlçe örgütü tarafından tepki gösterildi. İnsan Hakları Demokrasi Parkı’nda düzenlenen eylemde CHP’liler Kılıçdaroğlu’nun yanında olduklarını dile getirdiler.

YOĞUN KATILIM

Düzenlenen eyleme İl Başkan Yardımcısı Harun Yıldızlı, İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür, İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç, İl Sekreteri Hüseyin Acurman, Karaman İl Kadın Kolları Başkanı Oya Asrak, İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Bilge Çoker, İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın eşi Nurdan Sarıbay ve çok sayıda parti üyesi katılım gösterdi.

GÜVEN VERMİYORLAR

Eylemde konuşan İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür, “Adalet bir ülkenin temelini oluşturan kavramlardan bir tanesidir. Adalet demek, yasaların Milletvekilimiz Enis Berberoğlu dahil herkes için eşit şartlarda işlemesi ve suçluların hakkıyla cezalandırılması demektir. Fakat bizim ülkemizde bu terim maalesef adliye duvarlarında asılan içi bos bir terim olmuştur. Adaletin olmadığı toplumlarda bireyler mutsuz olur ve iktidar ülkenin elinden mutluluğu adaletsiz hukuk düzeniyle almıştır. İktidara devlete olan güvenimiz büyük yara almıştır. Hâkim ve savcıları parti üyeliği göz önünde bulundurarak atayan iktidar vatandaşlarına eşit değil taraflı bir yargı sistemiyle güven vermemektedir” dedi.

ADALET YOKSA DEVLET YOKTUR

Kendimizi güven içinde hissetmediğimiz bu dönemde güvende olmayan bireylerin ise huzurlu bir şekilde yaşamlarını devam ettirebilmeleri mümkün değildir diyen Pekyörür, “Bu nedenle toplumunu yöneten yöneticilerin sahip olması gereken en önemli özellik adaletli olmaktır. Adalet bir kılıç gibi olmalı, haksızlıkların karşısında durarak tüm suçlulara eşit şekilde müdahale etmelidir. Haksız yere cezalandırılan insanlar bir toplumun en büyük ayıbıdır. Aynı şekilde suçlu olup da iktidar yandaşlarını aklayan yargı sokakta rahatça gezen kişiler de toplumun vicdanını sızlatır. Ülkedeki barış ve huzur ortamını sarsmaktadır. Bu sebeple kamuoyuna Cumhuriyet Halk Partisi olarak adaletin sağlanması için mücadele edeceğimizi buradan duyuruyoruz. Adalet yoksa devlet de yoktur” diye konuştu.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.