18 Ekim 2019 Cuma 05:03

ANASAYFA l CHP MAKİNE MÜHENDİSLERİ ODASI’NI ZİYARET ETTİ

02.06.2017 Cuma - 9:57

CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, il yöneticileri Naim Keskin, Harun Yıldızlı, Bilgi Dehmen ile birlikte TMMOB’a bağlı Makine Mühendisleri Odası’nı ziyaret etti. CHP’lileri Oda Başkanı Ünal Özmural ve yönetimi karşıladı, samimi ortamda sohbet edildi.

VATANDAŞ SAHİP ÇIKTI

CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, “Referandumda ki bu birliktelik bize biz bu işi başaracağızı gösterdi. Buna inandık. Bu bir siyasi parti seçimi değildi, vatandaş buna sahip çıktı. En çok sahip çıkanlardan biride sizler, Makine Mühendisleri Odaları idi. Bu referandum sonrası hayır için çalışan herkes biz bunu başarabilirmişiz demeye başladı. Herkesin kendine göre bir hayır deme nedeni vardı. 2019 seçimlerinde biz bu sistemi nasıl değiştiririz için yine bir araya gelip ortak bir program yapılması lazım. Önümüzde yerel seçimler olacak. Yerel seçimler çok önemli” ifadelerini kullandı.

HAYIRIN VİCDANEN KAZANDIĞINI HEPİMİZ BİLİYORUZ

Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Makine Mühendisleri Odası Başkanı Ünal Özmural, “ Sizleri burada ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz” dedi. Sizlerle daha öncede hayır kampanyası süresince diresek temasında olduk diyen Özmural, “ Hayata soldan bakan, merkezine insan olan herkesle yol yürüyoruz. Bizim bir meslek örgütü olmamızdan dolayı belli bir çizgimiz var. TMMOB’nin çizgisi yıllardır halka dayalıdır. Hayırın kazandığını, en azından vicdanen kazandığını herkes biliyor. Seçimden sonraki yapılanlar bunu zaten gösteriyor. Demokrasinin, hukukun kazanacağına inanıyoruz. Bu anayasanın sürdürülebilir yanı yoktur. En kısa zamanda bu Anayasa’nın demokrasiye uygun bir şekle dönüştürülmesi gerekir. Ortak alanda siyasetin üretilmesi en önemli argüman olacaktır. Bilim ve teknolojiyi ön plana koyulmalı. Bunlardan ne kadar uzaklaşırsak toplum geriye gider” diye konuştu.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.