19 Ekim 2019 Cumartesi 13:31

ANASAYFA l CHP KARTEPE’NİN İKİNCİ DANIŞMA KURULU YAPILDI

12.06.2017 Pazartesi - 11:17

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kartepe İlçe Örgütü’nün ikinci danışma kurulu ilçe binasında gerçekleşti. Danışma kuruluna İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, İl Yöneticileri Metin Düzgün, Bilgi Dehmen, Selim Yıldız, Nilay Şişman Merttürk, CHP Kocaeli Milletvekilleri Haydar Akar ve Tahsin Tarhan, Kadın Kolları İl Başkanı Sevim Pekyörür, Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar ve ilçe yöneticileri Kartepe Kadın Kolları yönetimi, Kartepe Gençlik Kolları Başkanı Cihan Çakır ve yönetimi, meclis üyeleri, ve çok sayıda partili katıldı. Danışma Kurulu Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Başkanlık kuruluna Kadir Oruç, Nuray Kılıçalan, Av. Tamer Ejderoğlu ve Cumhur Karakadılar getirildi

DANIŞMA KURULLARINA ÖNEM VERİYORUM

Danışma kurulunun açılış konuşmasını yapan CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar, “İlçe Örgütü ve yönetim kadrosuyla birlikte, meclis üyelerimiz hep beraber seçimlerde el ele vererek yoğun bir çalışma sergiledik. 16 Nisan referandum seçimlerinde istediğimiz sonuçları elde edemesek de Hayır koalisyonlarının desteklenmesi ve iş birliği devamıyla 2019 hedeflerimize ulaşacağımıza olan inancımız tamdır. Kartepe’nin yapısal zorluklarını bilerek sorunlara çözüm odaklı yaklaşarak, daha fazla çaba sarf ederek ilerleyeceğiz. Danışma kurullarına önem veriyorum. Danışma kurullarında çıkan sonuçlar bize yol gösterici olacaktır. Birlik ve beraberliğiniz ve katılım gösterdiğiniz için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

8.GELENEKSEL İFTARA DAVET ETTİ

 18 Haziran Pazar Günü Kartepe Cevizdibi Restaurant’ta gerçekleşecek 8. Geleneksel iftar programına da herkesi davet eden Karakadılar ” İftar Programına Genel Başkan Yardımcıları, Bülent Tezcan, Seyit Torun, Engin Özkoç ve Erdoğan Toprak, Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan da katılacak. Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun da programımıza davet ettik. Sizleri de aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız “ dedi.

REFERANDUMDAKİ UYUMLU POLİTİKA DEVAM ETMELİ

Danışma Kurulunda konuşmacıların ortak söylemi hep aynıydı. STK’larla birlikteliğin sağlanması gerektiği, hedef belirlemenin sadece seçim dönemlerinde değil, şimdiden yapılması gerektiği söylendi.  Referandum sonuçlarının önemine vurgu yapılarak, hayır bileşenleri ile uyumlu çalışmaların devam etmesi gerektiği ve genel merkezin referandum süresince uyguladığı uyumlu politikanın devam etmesi gerektiğine vurgu yapıldı. Gençlerin ve kadınların önemine değinildi.

BU REFERANDUMU TARİH YAZACAK

Bu referandumu tarih yazacak diyerek sözlerine başlayan CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, “Bu referandumun sonuçlarını iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Referandumla birlikte elimize büyük bir fırsat geçti. Bu sadece CHP’nin başarısı değil, hayır için çalışan herkesin başarısıdır. Bu birlikteliği devam ettirmemiz gerekiyor. CHP büyük bir ailedir. Tek dezavantajımız basının yanımızda olmaması ve maddi olanaksızlıklardır. Gençlerimizi yeniden örgütlememiz gerekiyor. Yerel seçimlerde birliğe beraberliğe çok ihtiyacımız var. Kartepe’de ki çalışmalardan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” ifadelerini kulandı.

MANTIĞIMIZ HİÇ DEĞİŞMEDİ

Caneze törenine katıldığı için danışma kuruluna biraz gecikmeli katılan CHP Kocaeli Milletvekili PM üyesi Haydar Akar, “Biz genel başkanımızı da, milletvekillerimizi de hep ne hata yapacaklar diye izliyoruz. Hiç değişmedi mantığımız. Çalışan insan hata yapar. Mesele bizi o hatalarda uyarmak ve öneri sunmak. Evet eleştirilecek çok şey var ama hiç mi güzel şey yapılmıyor. Mesele CHP’nin kapatılması değil, mesele sosyolojik. 67 yıldır iktidar olamayan bir partiyiz. Türkiye’de ki tüm olumsuzluklar bize yapıştırıldı. İnsanların CHP’ye güven duymasını sağlamalıyız” dedi. Referandum sürecinde çok çalıştık diyen Akar, “ Herkes büyük çaba sarf etti. Sadece biz değil tüm hayır bileşenleri büyük çaba gösterdi. Biz hayır oyunun daha fazla olduğunu biliyoruz” diye konuştu. Kişisel görüşlerimizi ulu orta çıkıp da kamuoyuna açıklayamayız diyen Akar, “Biz yıllardır bunu yapamadık. Aslında biz bir orduyuz. Her bir üyemiz çok değerli. Ama biz nasıl daha iyi oluruzun yerine neyi eksik yapıyor onu bulmaya çalışıyoruz. Bundan hızla kurtulmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı. Akar, danışma kuruluna katılan herkese teşekkür etti.

BİRLİKTELİĞİMİZE DEVAM ETMELİYİZ

16 Nisan referandumundan yola çıkarsak eğer Kartepe’de aldığımız sonuç elbette arzu ettiğimiz bir sonuç olmasa da yüzde 37’lik bir oran Kartepe için önemsenecek bir orandır diyerek sözlerine başlayan CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, “Kartepe küçük beldelerden oluşan ve içinde çok farklı etnik kökenleri bir arada bulunduran bir ilçemiz. Böyle bir ilçede siyasi çalışmalar yapabilmenin zorluğunu sevgili başkanlarımızın yaptıkları programlara katılarak bizlerde şahit olduk. Hayır oranını ele aldığımızda şehirlerde daha çok kırsallarda daha az olduğunu düşünürsek eğer bizlerin kırsallara daha çok ulaşmamız gerektiği sonucunu çıkarabiliriz. Önümüzdeki seçim dönemlerinde gençlerimiz ve kadınlarımızla birlikte buralara daha çok önem vereceğiz. Biz birlik ve beraberlik içinde hareket edersek eğer hiçbir zorluğun karşımıza bir engel olarak çıkmayacağını ve başarıya ulaşacağımıza inanıyorum. Kartepe Örgütümüzün, başkanımızın, yönetimin ve meclis üyelerimizin özveri ile çalıştıklarını biliyorum. Örgütlerimizden ve üyelerimizden tek ricam referandum süresince sürdürdüğümüz birlikteliğin devamıdır. Herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca partiye kayıtlı olmayıp ama hayır oyu veren her vatandaşımıza da ayrıca teşekkür ediyorum“ ifadelerini kullandı.

 

 

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.