18 Ekim 2019 Cuma 04:57

ANASAYFA l CHP KARTEPE İFTAR PROGRAMI İPTAL EDİLDİ

16.06.2017 Cuma - 19:36

CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar, bu yıl 8. Düzenleyecekleri geleneksel iftar programını iptal ettiklerini açıkladı. Karakadılar programın iptali konusunda yaptığı açıklamada, “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Adalet” için çıktığı yolda ilerlememiz gerektiğine olan inancımızla, Kartepe İlçe Örgütü olarak düzenlediğimiz, 8.Geleneksel İftar Organizasyonumuzu iptal ediyoruz” dedi

YETER ARTIK

Karakadılar, “İktidarın kendisi gibi düşünmeyenlere yaptığı baskılar, basın özgürlüğünü ortadan kaldırmaya yönelik acımasız uygulamalar, halkın gerçekleri öğrenme hakkına hizmet eden gazetecilere verilen cezalar, Atatürkçü-yurtsever akademisyenleri hedef alan tutuklamalar, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun demir parmaklıklar ardına atılmasıyla dayanılmaz boyuta ulaşan hukuksuzluklar, “Adalet” olgusunu, “ Adalet” duygusunu yitirmemiş herkese “yeter artık” dedirtti” ifadelerini kullandı.

YARGI BAĞIMSIZLIĞININ OLMADIĞI YERDE ADALET KALMAMIŞTIR

OHAL rejimi ile idare edilen güzelim ülkemizde, hukuk güvenliği kalmadığı gibi, yargı bağımsızlığından söz etmek de mümkün değildir diyerek sözlerine devam eden Karakadılar, “ Yargı bağımsızlığının olmadığı yerde adalet de kalmamış demektir. Oysaki devletin temeli adalettir. Bir devlet adil olmaktan vazgeçtiği anda, çok şeyden vazgeçmiş demektir. Bir kere insanlar arası eşitlik, hukuk önünde eşitlik de rafa kalkmış demektir. Ülkede giderek uzaklaşılan adalet zemini, insanlarımız birbirinden ayrıştırılırken, ülkemizde kutuplaşmalar devam ederken, millet olarak bu denli zor koşullara direnmeye çalışıyorken sessiz kalmamız imkânsızdır” dedi.

İFTAR PROGRAMINI İPTAL EDİYORUZ

Bizler de haksızlıklara karşı mücadele etmeli, onların yanında yer almalı, tüm yüreğimizle onlara maddi ve manevi destek olmalıyız diyen Karakadılar, “ Bu birlik ve beraberliği sağlamamız adına, bugün Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Adalet” için çıktığı yolda ilerlememiz gerektiğine olan inancımızla, Kartepe İlçe Örgütü olarak düzenlediğimiz, 8.Geleneksel İftar Organizasyonumuzu iptal ediyoruz” diye konuştu.

KARARLI ADIMLARLA YÜRÜYORUZ

Yıllardır binlerce Kartepeli Hemşerilerimizle bizleri bir araya getiren iftar sofralarımızın bizler için çok kıymetli olduğunun bir kez daha altını çizerek ifade etmek isterim diyen Karakadılar, “ Adalet için bugün çıkılan bu yürüyüşün, gelecek yıl daha adil, daha eşit bir Türkiye ‘de ve huzurlu iftar sofralarında bizleri buluşturacaktır. Birlikte yaşamayı egemen kılmak için, adalet duygusundan mahrum edilmemek için, Türkiye’de adalet, hukuk, demokrasi ve özgürlük olgularını yaşatmak için, bu yıl aynı sofralar etrafında buluşamasak da, bir sonra ki yıllar da buluşmak adına kararlı adımlarla yürüyoruz” ifadelerini kullandı.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.