23 Ekim 2019 Çarşamba 08:53

ANASAYFA l CHP ESKİ MAHALLE TEMSİLCİSİ MEHMET ŞERİF FIRAT; CHP YOK SAYILMIŞTIR

10.10.2016 Pazartesi - 10:28

CHP Yahyakaptan eski mahalle temsilcisi Mehmet Şerif Fırat, Yahyakaptan’daki imar planıyla ilgili sosyal medya üzerinden önemli bir açıklama yaptı.

CHP’yi bu imar değişikliğinde göreve çağıran Fırat’ın sosyal medya hesabından paylaşmış olduğu yazıyı aynen yayınlıyoruz.

 

CHP Genel Başkanımız Sayın Kılıcdaroğlu “Söz konusu vatansa,biz vatandan yana oluruz” demişti. Bizde Söz konusu mahallemizse, mahallemizden yana oluruz.

İzmit Belediye #İmarKomisyonu o8.09.2016 tarihli G23b.25c.1d uygulama imar planı paftası, Yahyakaptan Toplu konut alanı sınırları içerisinde 1552 ada 1nolu parselin kuzeydoğusunda yer alan Zabıta Karakolu Alanı ilgili oy birliğiyle alınan karar neticesinde geçmiş Bekirpaşa Belediyesi döneminden bu güne kadar yapılan ve görmezden gelinen usulsüzlüğe yeni kamufle sağlanmış ve İzmit Belediye Meclisinde 12 gündem maddesi olarak yürürlüğe giren yeni İmar Planında Belediye Hizmet Binası olarak düşünülen alan için bizler Yahyakaptan mahallesinde oturanlar olarak mahalemizde Muhtar Ahmet Mirzaoğlu ,Üst Yönetim Başkanı Ahmet Yavuz,Bölge Başkanlarının ve mahallenin onayı ve bilgisi dışında yapılan, önemsiz bir imar tadilatı olarak algı yaratılmak istenilen bu uygulamayı #Red ediyoruz. Bekirpaşa Belediye döneminden bu güne belirli bir usulsüzlük zincirleriyle günümüze gelen bu alanın

Boş bir arazi alanı olmadığı aynen Bekirpaşa Belediyesi dönemindeki Zabıta Karakolu imar planı gibi ,imar planının dışında ticari bir alana çevrilen bu parselin bu son kararla yine Belediye Hizmet Binası olarak değiştirilen arsa üzerinde ticari iş yapan kafe, kuaför alanları olması sebebiyle bu alanda bu güne kadar iş yapan esnafın mağduriyetide göz önüne alınarak imar planı dışında bir amaca yönelik bir karar olduğunu düşünmekteyiz. Bu usulsüzlüğe #Hayır diyoruz.

CHP üyesi ve CHP İzmit İlçe Delegasyonu olarak AKP imar komisyonu üyelerinin kararı değildir bizi yaralayan, üzen bizi CHP İmar Komisyonu üyelerinin Mahalle Muhtarımız,Üst Yönetim,Bölge Başkanları ve biz partililerin bilgisine danışmadan,bu konuyu önemsiz, mühim görülmeyen bir kılıfa sokarak,

CHP Meclis gurubuna,

İzmit İlçe Başkanlığı,

Kocaeli İl Başkanlığı’na bile duyurmadan,buralarda tartışılmadan bireysel kararla ilgili Gurup kararı,İl ve İlçe Baskanlığı görüşleri alınmadan hem imar planında yapılan usulsüzlüğe,hem de Belediye Meclis Üyelerinin, komisyon üyelerinin tüzük ve yönetmelikteki amir hükümleri yok sayarak #Tüzükİhlali yapmışlardır

Bu sebeple Halk Fıkrası yapısıyla kurulan Cumhuriyet Halk Partisi ana teması halk yok sayılmıştır.Bu durumda göz önünde bulundurularak CHP Kocaeli İl Başkanımız Sayın Cengiz Sarıbay ve CHP İzmit İlçe Başkanımız Sayın Mehmet ümit Küçükkaya ve yönetimlerinin bu kararın iptali ve bu yanlış uygulamaya dur demek adına Yahyakaptan Mahallesinin yanında ve mahallemiz adına doğru bir karar alacakları umuduyla.

Saygılarımızla

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.