20 Temmuz 2018 Cuma 06:33

ANASAYFA l Ceyhan: Kaçacak yerleri yok

11.09.2017 Pazartesi - 13:56

AK Parti  Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Kandıra’da başlayan 92 sanıklı Donanma davasını takibin ardından açıklamalarda bulundu. Şemsettin Ceyhan, “Darbeye kalkışanların Türk adaletinden kaçacak yerleri olmayacak. Hak ettikleri en ağır cezayı alacaklar” dedi

 Fethullahçı Terör Örgütü(FETÖ)’nün hain darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalar kapsamında, Donanma Komutanlığı’ndaki eylemlere ilişkin 92 sanıklı Donanma davası da bu sabah Kandıra’da özel olarak hazırlanan duruşma salonunda başladı. Duruşmayı AK Parti  Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman ve AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz da yakından takip etti. Kandıra dönüşü basın mensuplarına açıklamalarda bulunan AK Parti  İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Darbeye kalkışanların Türk adaletinden kaçacak yerleri olmayacak. Hak ettikleri en ağır cezayı alacaklar” açıklamasında bulundu.

TARAFIMIZI BELLİ EDELİM

Ceyhan “Bugün FETÖ davalarıyla alakalı yürüyen davaların birine de Kocaeli’de Kandıra’da start verildi. Kocaeli’de de 92 sanıklı FETÖ’nün baş sanık olarak yargılandığı ve donanmadaki darbeye etkisi olan, yaklaşık 4 başlıkta darbe ile alakalı dava süreci başladı. Biz de ilk gününde gidelim, takip edelim, darbe ile alakalı tarafımızı belli edelim, masumların kanını dökenlere karşı olduğumuzu gösterelim istedik ve ilk günde oradaydık. 

HAKKETTİKLERİ CEZAYI ALACAKLAR

Hergün arkadaşlarımızın temsilen takip etmek üzere, yaşanılacak süreci takip etmeyi sağlamak suretiyle yürüteceğimize inanıyorum. Bugün usul anlatımları vardı. Yarından sonraki takvimde savunmalara geçilecek ve hukuk kuralları içerisinde dava yürütülecek. 15 Temmuz gecesi o darbe hayata geçirilseydi, bu ülkede hukuk olmayacaktı ama bugün onlar hukuki haklardan sonuna kadar yararlanıyorlar, milletimizin sabrını taşıracak savunmalara yeltenseler de Türk adaletinden kaçacak yerleri olmayacak ve hak ettikleri en ağır cezayı alacaklardır.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.