19 Ekim 2019 Cumartesi 08:40

ANASAYFA l Ceyhan, operasyonlarla ilgili ilk kez konuştu

04.06.2016 Cumartesi - 12:40

CEYHAN

Kocaeli Rizeliler Derneği ziyaretinde konuşan AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Ben il başkanı olarak o alınmış ayıp olmuş, diğeri alınmamış iyi olmuş demem doğru olmaz” dedi

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan STK ziyaretlerine devam ediyor. Kocaeli Rizeliler Derneği Başkanı Osman Çakır ve yönetimini ziyaret eden Şemsettin Ceyhan ziyaret sırasında ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. İlimizde başlatılan ve bir çok iş adamının gözlatına alındığı paralel operasyona değinen Ceyhan,” Paralel operasyon sürecine artı ve eksi müdahale olmadan, bağlantısı olan kişilerin ortaya çıkmasının ülkenin sorumluluğu olduğunu düşünüyorum” dedi.

ŞIMARIKLIĞA KAPILMADIK

“Ramazan ayını huzur içerisinde manevi, ülkemizin birlik ve beraberliği için vesile olmasını diliyorum” diyerek konuşmalarına başlayan AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan,” AK Parti olarak 1 Kasım seçimleri sonrasında STK’larla bir araya geliyoruz. Makul bir başarı aldıktan sonra istedik ki bu oyun şımarıklığına, gururuna kapılmadan, teşkilatlar olarak halkın içerisinde olmaya devam edelim. Öncelikle sendikalarımızı ziyaret ettik.  Aşılacak bir sorununuz varsa milletvekili, bakanımız ve başbakanımıza arz edelim düşüncesiyle bu ziyaretleri gerçekleştirdik” dedi.

İSİM TARTIŞMASINA GİRMEM

Ceyhan konuşmalarına şöyle devam etti: “Biz kim vatanını daha çok seviyor teknik olarak bilemeyiz. FETÖ Terör örgütü artık bir cemaat ve dini yapının olmasının ötesindedir.  Devletin sırlarını satmak, sınav sorularını çalmak, kendi ekiplerini istihbarata koymak durumlar söz konusuydu. Bu 79 milyonun geleceğini çalmaktır.Neler yaşandığını hep birlikte gördük. Ve başındaki kişilerin ülkeleri kontrol altına alındığını gördük. Soruşturmada ismi geçenlerin, isim tartışmasına girmem. Yürütülen bir soruşturma var. Bir kısmı tutuksuz, adli kontrol ve tutuklanma olarak sevk edildi. Bu süreç baş savcının yürüttüğü süreçtir. Siyasi olarak takip etmek ve süreci neticeleri not etmek adımıza düşer. Ben il başkanı olarak o alınmış ayıp olmuş, diğeri alınmamış iyi olmuş demem doğru olmaz. İsimler arasında bizzat tanıdığımız kişiler olabilir. Sürece artı ve eksi müdahale etmeden bağlantısı olan kişilerin ortaya çıkmasının, ülkenin sorumluluğu olduğuna inanıyorum.”

MESELE TOPRAK

Terör gündemiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Ceyhan,”Ülkemizin önceki yıl 22 Temmuz’da başlayan terörle mücadelesi en ufak boşluk vermeden devam ediyor. Yüzlerce terörist bertaraf edildi. Nusaybin’de bu süreci tamamlanmış olduk. O bölgede yaşayan vatandaşlarımızla iyi günlere gideceğiz. Türkiye’nin ilerleyişini durdurmak için 100 yıl önceki senaryolar devam ettiriyor. Ermeni soykırımıyla alakalı birşey ortaya atıldı. Zamanı değildi. Neden diye sormuyoruz. Terör örgütleriyle mücadelemizi başarıya erdirdikçe, geçmişte baş vurdukları gibi oyunlarına devam edecekler. Her birimizin siyasi görüşümüz farklı olabilir. Mesele toprak olduğu zaman siyasi görüşlerimizin önemi yoktur. Özellikle bu süreçte yaptıklarımızdan sonra dünyanın ortaya koydukları bellidir. Operasyonlar bitecek, Türkiye yeni Türkiye olarak, önce bölgesinde sonra dünyada Müslüman coğrafyaya huzur gelecektir” diye konuştu.

BAŞKANLIK SİSTEMİ

Son olarak Başkanlık sistemi hakkında konuşan Ceyhan şunları söyledi:”Yeni anayasa ve başkanlık sisteminin getirilmesinin ne kadar elzem olduğunu görüyoruz. Elimizden gelen desteği göstereceğiz. Bu davaya, yola , sürece dahil olacak, bu ülkenin en doğru yürütme şekli olan başkanlık sisteminin geleceğine inanıyorum. Başkanlık sistemi kesinlikle rejim değişikliği değildir. Özellikle parlamento ortadan kalkacak.Ak Parti olarak parlementoda hükümeti oluşturacak çoğunluğu elde edemedik. Başkanlık modeli hükümet modelidir. Rejim meselesi değildir. Esas olan milletvekillerimizin oluşması şeklinde iki kuram üzerine konuşuluyor. Dar ve daraltılmış bölge. İki sistemde seçileçek olan milletvekili daha güçlü milletvekilleriyle başkanlığın kurulunu oluşturacak. Yürütme dediğimiz başbakan, milletin oyuyla gelmesi, kaosa gerek kalmadan bir hükümet çıkartma projesidir. Parlemento olacak. Yasamanın içerisinden bir hükümet oluşmayacak. Yürütmede daha hızlı karar almak adına yapılan bir çalışma. Bu sistemin neden daha iyi olduğunu istişare edeceğiz. Kısacası bir hükümet modelidir. Geri kalan şahsi görüşlere saygı duyuyorum.”

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.