19 Ekim 2019 Cumartesi 08:41

ANASAYFA l Cedit’teki Kentsel Dönüşüm, Türkiye’ye örnek

23.06.2016 Perşembe - 13:32

 

CEDİT
İzmit’te geniş kapsamlı olarak ilk kez Cedit Mahallesi’nde yapılacak olan kentsel dönüşüm çalışmalarının her aşamasında vatandaşlara bilgilendirmede bulunuluyor

 İZMİT Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü görevlileri, Cedit Mahallesi’nde kentsel dönüşüm yapılacak sokakları tek tek dolaşarak, vatandaşlara çalışmalar hakkında bilgi veriyor. Görevliler, vatandaşlarla yüz yüze görüşmelerde bulunarak konuyla ilgili anket çalışmasında da bulunuyor.

124 DÖNÜMLÜK ALAN

Yetkililer, Bakanlar Kurulu kararınca riskli bölge ilan edilerek kentsel dönüşüm yapılacak 124 dönümlük alandaki hak sahipliği tespiti, gayrimenkul değerleme ve analiz çalışmalarının devam ettiğini belirterek” bu çalışmalara paralel olarak hak sahipleri ile proje çalışmalarında değerlendirilmek üzere anket çalışması da başlattık. Ankette, bölgede yaşayan halkın konutlarının depreme dayanıklılık bilgileri, yaşadıkları konutların fiziki özellikleri, eksikliği düşünülen kullanımlar ile kentsel hizmetler, alanın temel sorunları, projeden beklentileri, gelir durumları, ne kadar süredir bölgede yaşadıkları, mevcut kira miktarları gibi sorular da soruluyor. Hak sahibi vatandaşlara kentsel dönüşüm isteyip istememeleri, endişeleri, yeni projeden talepleri ve düşünceleri de sorularak bunlar kayıt altına alınıyor. Vatandaşların talepleri çerçevesinde projede yaşam alanları da oluşturulacaktır” dediler.

VATANDAŞ GÜVENİYOR

Cedit Mahalle sakinleri de İzmit Belediyesi yetkililerine teşekkür ederek” yapılacak çalışmanın her aşamasında  bize bilgi veriyorlar. Yapılan bilgilendirmeler sayesinde bazı kişilerin söylediği gibi kentsel dönüşümden hiç de endişe etmeye gerek yok. Bir an önce temellerin atılıp yeni evlerimize kavuşmak istiyoruz. İzmit Belediye Başkanımıza bu konuda  güveniyoruz. Çünkü bizleri mağdur etmeyeceğini çok iyi biliyoruz” şeklinde konuştular.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.