18 Ekim 2019 Cuma 05:05

ANASAYFA l BU ŞEHİRDE BİRLİK VE UYUMLULUK VAR

10.06.2017 Cumartesi - 8:40

AK Parti İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen üçüncü geleneksel STK iftar programında konuşan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, “Bu şehirde birlik var, uyum var, siyaset kurumuyla STK’ların birlikteliği var. Bu birliktelik şehre hizmet olarak geri dönüyor” dedi

AK Parti İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen üçüncü geleneksel STK iftar programı Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın katılımıyla gerçekleştirildi.AK Parti İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen üçüncü geleneksel STK iftar programı Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın katılımıyla gerçekleştirildi.Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı iftar yemeğine geçtiğimiz yıllarda İzmit merkezdeki STK’lar davet edilirken bu sene ilçelerde faaliyet gösteren STK’lar da davet edildi.

YOĞUN KATILIM

Uluslararası Fuar Alanı’nda gerçekleştirilen iftar etkinliğine Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın yanı sıra AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Körfez Ticaret Odası Başkanı Sibel Moralı, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Kaya, Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar, MÜSİAD Başkanı Celal Ayvaz, TÜMSİAD Başkanı Erdoğan Yılmaz, KASKF Başkanı Murat Aydın, KOGACE Başkanı Çetin Gürol, KOTO Başkanı Necmi Bulut, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Türk İş İl Temsilcisi Yakup Yıldız, Hizmet İş Sendikası İl Başkanı İdris Ersoy, Memur Sen İl Temsilcisi Şahin Yaşlık, Kamu Sen İl Temsilcisi Numan Uysal, Genel İş Sendikası İl Başkanı Vedat Küçük, ilçe belediye başkanları, AK Parti İlçe Başkanları ve çok sayıda STK temsilcisi katılım gösterdi.

CEYHAN: “3 BİN KİŞİYLE İFTAR YAPIYORUZ”

İftar öncesi kürsüye çıkarak açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “3. Geleneksel STK iftarımıza hoş geldiniz. Rabbim inşallah yaptığımız ibadetleri kabul eyler. Temennim odur ki, yapmış olduğumuz dualarımızda milletimiz için İslam alemi için kabul olunmasını Cenab-ı haktan niyaz ediyoruz. İlk iftarımızı 2015’te yapmıştık. Bu sene istedik ki çemberi biraz daha genişletelim. 12 ilçemizin davetiyle beraber yaklaşık 970 STK temsilcisiyle toplam 3 bin kişiyle iftarımızı yapıyoruz. Her birinize şükranlarımı sunuyorum. Biz üzerimize düşeni yapmaya gayret edeceğiz” diye konuştu.

HELALLİK İSTİYORUZ

“Bizler istişarelerimizi yaptık, çözebileceklerimiz varsa çözmeye çalıştık” diyen Ceyhan sözlerini, “Bizi aşan konu varsa sayın bakanımızla beraber üzerimize düşeni yapmaya çalışacağımızı tekrar ifade ediyorum.15 Temmuz akşamı sizler Cumhurbaşkanımızın meydanlara inin çağrısını beklemeden sokaklara indiniz. STK’lardan ulaşamadıklarımız olabilir, onlardan da helallik istiyoruz. İnşallah dördüncüsü ve yüz on dördüncüsüne de şahitlik ederiz” ifadeleriyle sonlandırdı.

KARAOSMANOĞLU: “DEMOKRASİNİN BEŞİĞİ SİVİL TOPLUMDUR”

Ceyhan’ın ardından söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Herkesin Ramazanını tebrik ediyorum. Güzel bir akşamda sağlık mutluluk içerisinde bayrama da rabbim bizi kavuştursun. Demokrasinin beşiği sivil toplumdur. Yetenekler burada meydana çıkacak. Biliyorum ki hepimizin bunda katkısı var. Sizlere hizmet etmekten dolayı büyük bir gurur ve onur duyuyorum” şeklinde konuştu.

IŞIK: “BU ŞEHİRDE BİRLİK VAR, UYUM VAR”

Karaosmanoğlu’nun ardından kürsüye gelen Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, “Böylesine güzel bir organizasyona ev sahipliği yapan il başkanlığımıza teşekkür ediyorum. Kocaeli müstesna bir şehir. Dünyanın en güzel şehirlerinden birinde yaşıyoruz. Bu hepimiz için bir ayrıcalık. Yaşadığımız şehre hizmet etmek de her birimizin üzerindeki en önemli görevlerden bir tanesi. Siyasi sorumluluğu üstlenen arkadaşlarımız ellerinden geleni yapıyor. Büyükşehir belediyemizde elinden geleni yapıyor. Sivil toplum kuruluşlarının varlığı çok önemlidir. Bu kurumların şehrin gelişmesine verdiği katkı çok değerli. Biz şanslıyız. Bu şehirde birlik var, uyum var, siyaset kurumuyla STK’ların birlikteliği var. Bu birliktelik şehre hizmet olarak geri dönüyor. Sizden umut bekleyen insanların umutlarına ışık tutuyorsunuz. Bizde sivil toplum örgütünde görev yapmak kolay değildir” dedi.

TERÖRÜN BELİ KIRILDI

“Pek çok tehdidin gündemde olduğu bir dönem yaşıyoruz” diyen Bakan Işık, “Ardın terör ve tehdit küreselleşti. Biz mazlumun yanında durmaya devam edeceğiz. Duruşumuzdan asla taviz vermiyoruz. Büyük gayret gösteriyoruz. Mücadele ettiğimiz zorluklar var. Bunun başında terör geliyor. Şu anda terör örgütünün beli kırılmıştır. Terör örgütünde ciddi bir dağılma başlamıştır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Katılımızdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum” ifadeleriyle sözlerini noktaladı. Bakan Işık’ın ardından sahneye çıkan Fevziye Camii İmamı Faruk Çoban tarafından Ezan okundu.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.