17 Ekim 2019 Perşembe 21:47

ANASAYFA l Bu kampta eğitim ve eğlence var

15.08.2016 Pazartesi - 12:55

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren Yuvacık Aytepe mevkiindeki Diriliş Kampı, Kocaeli’ndeki öğrencilere hizmet vermeye devam ediyor. Kampa gelen öğrenciler eğitimin yanı sıra eğlence ve aktiviteye de doyuyor.
EĞİTİCİ VE EĞLENCELİ AKTİVİTELER

Öğrenciler, değerler eğitimi seminerlerinin de verildiği kampta, çeşitli spor faaliyetleriyle güzel vakit geçiriyor. Voleybol, paintball, okçuluk, matrak, bisiklet turları, izci parkuru ve doğa yürüyüşleri gibi birçok sportif aktiviteyle şehrin gürültüsünden uzakta, doğanın kalbinde stres atan öğrenciler, akşam olunca da kamp ateşi yakarak etrafında şarkılar söylüyor.

‘’BURADA SAĞLIKLI YAŞAM VAR”

Ortaokul öğrencisi Ahmet Turan, yaz kampında çok eğlendiğini söyleyerek, “Bu kampta hayat başka bir güzel, şehirdeki gibi gürültülü değil ve egzoz dumanına maruz kalmıyoruz. Burada sağlıklı yaşam var, sportif etkinlikler, eğlenceli oyunlar ve eğitici seminerler var. Herkesi bu kamplara bekliyoruz” şeklinde konuştu. Burada yeni arkadaşlar da edinen Turan, bu hizmeti öğrencilere sunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ VE OKÇULUK

Okulların kapanmasıyla birlikte yorucu bir okul sezonunu geride bırakan öğrenciler, Diriliş kampında stres atıp eğleniyor. Eğitici ve eğlenceli aktivitelerin olduğu kampta, antrenörler tarafından okçuluk eğitimi de veriliyor. Teorik bilgileri öğrendikten sonra atış talimi yapan öğrenciler, ok atmanın çok eğlenceli olduğunu belirtti. Ormanda temiz havada doğa yürüyüşlerine çıkan öğrenciler, daha sonra da dağ bisikleti ile gezintiye çıkıyor.

YENİ ARKADAŞLAR EDİNİYORLAR

Kocaeli’ndeki çeşitli ilçelerden kampa katılan öğrencilerin birçoğu daha önce bu tür kamp faaliyetlerinde bulunmadıklarını söyledi. Kampın içeriğinin çok güzel olduğunu, burada hem eğlenip hem de doğada yaşamayı öğrendiklerini belirten öğrenciler, aynı zamanda da edindikleri yeni arkadaşlarla birlikte doğada temiz havanın tadını çıkardıklarını belirtti.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.