21 Ekim 2019 Pazartesi 13:43

ANASAYFA l BİR GENÇLİK MERKEZİ DE 28 HAZİRAN’A

25.08.2016 Perşembe - 11:11

İlk olarak Gültepe’de çok modern bir Gençlik Merkezi yaptıran İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın vizyon projeleri arasında, Mehmet Ali Paşa, Yenişehir, Zabıtan ve 28 Haziran Mahallerine de gençlik merkezi projelerinin de bulunduğu öğrenildi.
DOĞAN, YAKINDAN TAKİP EDİYOR

Mevlana Kültür Merkezi karşısında yapılması planlanan gençlik merkezinin çalışmalarını yakından takip eden Başkan Doğan, merkezin yapılacağı yere giderek incelemelerde bulundu.  Proje çalışmaları başlatılan merkezle ilgili bilgi veren  Doğan “üç kattan oluşacak olan merkezimizde gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak ve onlara yeni uğraşlar kazandırmak için çeşitli eğitim alanları,  sosyal aktivitelerin yapılacağı spor ve sergi salonları yer alacak” dedi.

15 TEMMUZ GECESİNDEN DERSLER ÇIKARMALIYIZ

15 Temmuz gecesi hain darbe girişimine karşı elinde sadece ve sadece Türk bayrağı, yüreğinde vatan sevgisi olan gençlerin verdiği mücadeleden herkesin dersler çıkarması gerektiğine de değinen Başkan Doğan “ o hain saldırının yapıldığı gece bir kez daha gördük ki bizim, vatanına, milletine, dinine,  canından çok sahip çıkan, Hak yolunda mücadele edecek gençler yetiştirmemiz gerekiyor. Biliyoruz ki, ülkemizin, milletimizin bu mücadelesi hiç bitmeyecek. Bizler bu gençlik merkezlerimiz sayesinde gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzaklaştırıp, enerjilerini hem kendileri için hem de ülkeleri için en faydalı şekilde harcamalarını sağlarsak, işte bizim en büyük kazanımımız bu olacaktır.

ŞEHİTLERİMİZE LAYIK OLMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Genlerimizin gelişimini bu anlamda sağlayabilirsek işte o zaman Malazgirt’teki, Mohaç’taki,  Çanakkale’ de ki, Kurtuluş Savaşı’ndaki, Doğu ve Güneydoğu’daki ve 15 Temmuz akşamı tankların ve kurşunların karşısında kahramanca duran şehitlerimize laik olmuş olacağız. Onun için daha çok çalışacağız, daha çok üreteceğiz. Paramızı, milletin kuruşunu ziyan etmeden ülkenin kalkınmasına, şehrin kalkınmasına, en önemlisi de pırıl pırıl gençlerimizin yetişmesine harcayacağız.” şeklinde konuştu.  

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.