24 Ekim 2019 Perşembe 00:31

ANASAYFA l Bir daha asla görev alamazlar

29.08.2016 Pazartesi - 17:58

MHP Milletvekili Saffet Sancaklı, “Bundan sonraki atamalarda vatanseverlik ve liyakat sahibi olmayanlar devlette görev yapamayacaklar. MHP olarak görev yapmalarına da müsaade etmeyeceğiz” dedi

Türk Eğitim Kocaeli Şubesinin MHP İl binasında gerçekleştirdiği ziyarette İl Başkanı Aydın Ünlü’nün yanı sıra MHP Milletvekili Saffet Sancaklı ve MHP il yöneticileri de hazır bulundu.
Ziyarette konuşan Türk Eğitim Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Yaşar Şanlı,” 15 Temmuz’un ardından milli birlik ve beraberlik durumunun devam etmesi adına bir ziyaret gerçekleştiriyoruz. Siyasi partilerimizi gösterdikleri tavırdan ötürü teşekkür ve tebrik ediyoruz. Ülkemiz büyük bir badire atlattı. Allah bu millete bir daha böyle günler yaşatmasın. Bugünler bize devlette esas olanın liyakat olması gerektiğini göstermiştir.

ESKİSİ GİBİ DEVAM ETMEZ

Kendi adamına ya da yandaşa göre yapılan atamaların milleti ve devleti büyük sıkıntıya soktuğunu gördük. Çok acı bir anıdır ki meclisi bombalayan insanın soy isminin Türk olmasıdır. Türkiye Kamu Sen olarak bu darbe girişimine ilk andan beri karşı çıktık. Demokrasiden yana olduğumuz gösterdik. Tavrımız her zaman vatandan ve milletten yanadır. Geçmişte yapılan hatalar bir daha yapılmamalı.15 Temmuz öncesi yapılan görevlendirmelerin, atamaların aynı şekilde devam etmemeli.” ifadelerini kullandı.

AYIRT EDİLMELİ

Türk Eğitim Sen 1 Nolu Kocaeli Şube Başkanı Yaşar Şanlı’nın ardından konuşan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek,” 15 Temmuz öncesi özellikle öğretmen camiasıyla ilgili liyakatin esas almadan bir dizi atamalar görevden almalar yaşanmıştık. Eksiklikleri gördük, mücadele edildi.15 Temmuz öncesinde bu konuları yapanların bugün nerede olduklarını herkes biliyor. Bundan sonra yaşanacak atama süreci, çalışma süreci, liyakat esas devlet bilinci, vatan bayrak sevgisiyle alakalı atamalara baktığımızda değerlendirilecek camia belli bir camiadır. Devletin yetkilileri devletini sevenle sevmeyeni, bayrağını sevenle sevmeyeni ayırt edecektir.

ÖZEN GÖSTERİLMELİ

MHP devlet dedikçe bize saldıracaklardır diyen Ünlü, “Biz Milli mutabakat dedikçe, birlik beraberlik dedikçe bizi yıpratmaya çalışacaklar. Bu şuura sahip olan bizler bunlara müsaade etmeyeceğiz. Bu birlik beraberliği kimseye bozdurmayacağız. Devlet bu tür çalışmalarda liyakata özen göstermek zorundadır. Biz siyasiler de bunların takipçisi olacağız” şeklinde konuştu.

GÖREV ALAMAYACAKLAR

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün ardından konuşan MHP Milletvekili Saffet Sancaklı, “Biz birbirimizi biliyoruz dediğimizde bugünleri anlatıyorduk aslında. Bu 15 Temmuz öncesi yapılan haksız atamalar, için mücadele ettik. Tabi 15 Temmuz yaşandıktan sonra herkes neyin ne olduğunu gördü. Şu anda sadece söylemlerde kalmaması gerekiyor gerçek anlamda mücadele edilmeli. 100 binin üzerinde kamu personeli görevden alınmış vaziyette. Sayın Başbakan 150 bin daha olduğu yani toplam 250-300 bin arasında olacağını söylemişti. Biz 15 yıldır Türkiye’yi yöneten iktidarın söylemlerini ve eylemlerini takip ediyoruz. Bundan sonraki atamalarda vatanseverlik ve liyakat sahibi olmayanlar devlette görev yapmayacaklar. Yapmalarına da müsaade etmeyeceğiz MHP olarak” değerlendirmesinde bulundu.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.