21 Ekim 2019 Pazartesi 13:37

ANASAYFA l Binlerce kişiye ücretsiz balık ekmek dağıtılacak

31.08.2016 Çarşamba - 10:04

Başkanlığını Orhan Karahasan’ın yaptığı İzmit Marina Esnafları Ticari Dayanışma Derneği 1 Eylül Dünya Barış Günü ve av yasağının kalkması nedeniyle vatandaşlara ücretsiz balık ekmek dağıtacak. Dernek Başkanı Orhan Karahasan, herkesi Marina’ya balık ekmek yemeye davet etti

Denizlerde gırgır yöntemiyle avlananlar için 1 Eylül’de, trol kullananlar için de 15 Eylül’de av yasağı sona erecek ve balık sezonu resmen başlayacak. 15 Nisan’da başlayan bu av yasağının kalkması nedeniyle balıkçılar ve restoran işletmecileri heyecan içinde. Her yıl olduğu gibi bu yıl da,  Marina Esnafları Ticari Dayanışma Derneği, av yasağının kalkması ve 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle vatandaşlara ücretsiz balık ekmek dağıtacak.

BALIK FESTİVALİ

1 Eylül Dünya Barış Günü ve av yasağının kalkması nedeniyle her yılın 1 Eylül’ünde vatandaşlara ücretsiz balık ekmek dağıtan Marina Esnafları Ticari Dayanışma Derneği, bu sene daha fazla kitlelere ulaşabilmek için binlerce kişilik balık ekmek hazırlayacak. Saat 18.00’de İzmit Marina’da başlayacak etkinlik balık festivaline dönüşecek.

BURUK KUTLAMA

Marina Esnafları Ticari Dayanışma Derneği Başkanı Orhan Karahasan, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nün içinden geçtiğimiz dönemde daha da önemli olduğunu kaydederek, “Ne yazık ki şehitlerimizin geldiği, darbe girişiminin yaşandığı ülkemizde buruk bir kutlama yapacağız ve barış dileklerimizi sunacağız” ifadelerini kullandı.

MUTLAKA AÇ GELİN

Av yasağının kalkmasının önemine de değinen Karahasan, “Çünkü Kocaeli deniziyle yaşayan bir sahil kenti. Biz de bu özel günün anlamına yakışır bir etkinlik düzenlemek için uzun zamandır yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Tüm vatandaşlarımızı 1 Eylül’de saat 18.00’de İzmit Marina’da düzenleyeceğimiz etkinliğe davet ediyoruz. Halkımız Marina’ya aç gelsin. Balık yemeden kimseyi göndermeyeceğiz” dedi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.