22 Ekim 2019 Salı 02:14

ANASAYFA l Bingöllülerden Yaman’a evet sözü

05.04.2017 Çarşamba - 13:08

AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman ile bir araya gelen Bingöllüler Derneği Başkanı Ali Değirmenci, Bingöllülerin darbe anayasasına karşı olduklarını ve en çok evet oyunun Bingöllülerden çıkacağını ifade etti.

AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, İzmit İlçe SKM kapsamında Kocaeli Bingöllüler Derneği tarafından düzenlenen programla, vatandaşlarla bir araya geldi. Kadıköy Mahallesi dernek binasında gerçekleştirilen programa, İlçe Başkan Yardımcısı Alper Doğan da katıldı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni anlatan Milletvekili Yaman, katılımcıların sorularını da yanıtladı. Bingöllülere güvenin tam olduğunu söyleyen Yaman, “Ben eminim ki Bingöllü kardeşlerim ülkelerine sahip çıkmak adına güçlü bir evet ile Yeni Türkiye’nin güçlenmesine destek verecektir” dedi.

 ‘TARİHE TANIKLIK YAPIYORUZ’

Yaman, “Tarihe tanıklık yapıyoruz, Türkiye Cumhuriyeti Tarihindeki en köklü en anlamlı anayasa değişikliğini yapıyoruz, İstiklalimiz için istikbalimiz için bundan sonra koalisyonlara hayır diyoruz, bundan sonra koalisyonlar olmasın, istikrarsızlık olmasın, erken seçimler olmasın, bu ülke krizlere bir daha girmesin diye evet diyeceğiz. Ülkemize artık dar gelen bu anayasayı değiştirmek için evet diyeceğiz ” ifadelerini kullandı.  

 ‘DARBE ANAYASASINA KARŞIYIZ’

Programa katılımlarından dolayı Milletvekili Cemil Yaman ve AK Partili yöneticilere teşekkür eden Bingöllüler Dernek Başkanı Ali Değirmenci, burada yaptığı açıklamada, “Bingöl 82 anayasası referandumunda en çok hayır veren ildi. Bingöl, darbe anayasasına karşı duruşuyla bilinen bir il. Bu yüzden yeni anayasa için en çok evet oyu Bingöllülerden çıkacaktır. Her zaman, devletimizin yanında olduk. Güçlü ve ülkemizin önünü açacak bir anayasa için evet diyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.