22 Ekim 2019 Salı 12:36

ANASAYFA l BİLAL ŞENER ARTIK YETER

22.06.2017 Perşembe - 21:22

Eğitim İş Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener, geçtiğimiz günlerde Doğu’da görev yapan öğretmenlerin terör örgütü PKK tarafından öldürülmesine yönelik tepkilerini dile getirerek, “Artık yeter. Hükümet, ‘kınama’yı biz demokratik kitle örgütlerine bırakmalı ve derhal dört elle terörle mücadele konusunda kalıcı çözümlere sarılmalıdır” dedi

Eğitim İş Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener, şube binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasında, “Her eğitim öğretim yılı sonunda öğretmenlerimiz 15 gün süre ile okullarında seminer çalışması yaparlar. Bu seminer çalışmalarında biten eğitim öğretim yılı değerlendirmesi yapıldığı gibi öğretmenin hizmet içi eğitim yöntemi ile öğretmen gelişimi sağlanmaktadır.Tamamlamış olduğumuz 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı sonunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından plansız programsız bir şekilde “Bütçemi Yönetiyorum” başlığı altında faaliyet gerçekleştirilmiştir. Adı geçen faaliyet başından sonuna kadar adeta eğitimcilerin aklıyla dalga geçer niteliktedir” dedi.

“BÜTÇEMİ YÖNETİYORUM”

“Milli Eğitim Bakanlığı konu içeriği yüksek öğrenim görmüş kişilere hitap edemeyecek kadar yüzeysel hazırlanmış ve söz konusu eğitimi verecek uzman görevlendirememiştir” diyen Şener sözlerini, “Bünyesinde bulunan farklı branştan olan ve konu ile ilgili eğitim almayan öğretmenlere angarya şeklinde görevlendirme yapılmıştır.Bizler kamu emekçileri olarak, yoksulluk sınırları altında inim inim inlerken bu seminerin düzenlenmesi “Biz size gayet ideal bir ücret veriyoruz ama siz harcamayı bilmiyorsunuz.” Demek değil midir? Eğitim İş Kocaeli Şubesi olarak ağustos ayında yapılacak toplu sözleşme görüşmelerinde kamu emekçilerinin yaşam standardını artıracak, “Bütçemi Yönetiyorum” seminerine ihtiyaç duyulmayacak bir zam oranı belirlenmesi için gerekli çalışmanın yapılmasını bizi yönetenlerden talep ediyoruz” diyerek sürdürdü.

 “ARTIK YETER”

Şener sözlerini, “Maalesef 4 gün önce tatil için memleketi Gümüşhane’ye dönerken aracı durdurularak kaçırılan 23 yaşındaki genç öğretmen Necmettin Yılmaz’ın, kara haberi bugün geldi.Terör örgütü PKK, henüz hayatının baharındaki Necmettin öğretmeni katletti.Henüz sokak ortasında PKK’nın hain kurşunlarına hedef olarak can veren Aybüke öğretmenin sıcağı dururken bu acı, tüm Türkiye’yi sarmıştır. Ateş, düştüğü yeri değil; tüm ulusun yüreğini yakmıştır.Görünen odur ki; artık şehir merkezlerinin, karayollarının, devlet lojmanlarının dahi güvenliği sağlanamamaktadır.Artık yeter.Kınamak, terörle mücadele konusunda her türlü imkanı elinde barındıran bir devletin yöneticilerinin işi değildir.Hükümet, ‘kınama’yı biz demokratik kitle örgütlerine bırakmalı ve derhal dört elle terörle mücadele konusunda kalıcı çözümlere sarılmalıdır” ifadeleriyle noktaladı.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.