13 Ekim 2019 Pazar 21:39

ANASAYFA l BELEDİYE ÇÖPLÜĞÜ DEĞİL KERPE KAYALARI

18.06.2017 Pazar - 12:40

 

Kocaeli sınırları içerisinde bulunan ve Doğu Marmara Bölgesi’nin doğa harikalarından biri olan Kerpe Kayaları, kendisine yakışmayan görüntülere sahne oluyor. Kayalığın iç taraflarında, ziyaretçiler tarafından taşların aralarına sıkıştırılmış atıklarla bölge, belediye çöplüğünü aratmıyor

Dış kısmından bakıldığında kartpostallık manzaraya sahip olan Kerpe Kayaları, iç bölgelere girildikçe ziyaret edeni pişman ettiriyor. Özellikle plastik atıkların ve poşetlerin olduğu kayalık alanda, yok yok. Kovukların içerisinde bulunan minderden tutun, tel ızgaraya, kaya oyuklarının içine atılan çöp poşetlerinden, taşların arasına saplanan plastik su borusuna kadar her şey var… Böyle güzel bir coğrafyaya sahip olduğumuzun farkına varmadan, kirlettiğimiz tabiatın bize bahşettiği nimeti hor kullanmak bizim gibi bir millete mi ait sadece? İnsan sormadan edemiyor.

Bir zamanlar Redd adlı yerli rock grubunun Don Kişot klibi çekilerek, kültür sanat sahnesine dönüşen bu kayalar, şimdi belediye çöplüğüne dönüşmesin. Kocaeli’nin harika sahilleri arasında birinci sıraya oynayan Kerpe Sahili’nin incisi kayaları bu durumdan kurtaracak yetkili hangi kurum veya kuruluşlar varsa, iğrenç görüntülere karşı bir an evvel el atmalı.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.