22 Ekim 2019 Salı 12:37

ANASAYFA l BAYRAM ÖNCESİ HUZUR OPERASYONU

24.06.2017 Cumartesi - 11:26

Türkiye genelinde 81 ilde başlatılan ‘’Huzur Arefe Operasyonu” kapsamında Kocaeli’de 12 ilçede uygulama yapıldı

Kocaeli’de gerçekleştirilen uygulamalara Asayiş Şube Müdürlüğü koordinesinde, narkotik suçlarla mücadele, terörle mücadele, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele, çevik kuvvet ve trafik ekiplerinin de aralarında olduğu yaklaşık bin polis katıldı.

İlk uygulama Cengiz Topel Havaalanında yapıldı. Uygulamada havaalanına giriş yapan araçlar arandı, yolcuların bavulları kontrol edildi ve GBT sorgulaması yapıldı.

İkinci uygulama ise insan sayısının yoğunlukta olduğu Otogar ’da yapıldı. Otobüsler narkotik köpekleri yardımı ile incelendi. Yolculara GBT sorgulaması yapılırken araçlar üzerinde de arama çalışması yapıldı.

Uygulama kapsamında 1002  kişiye GBT sorgulaması yapılırken yaralama suçundan aranması bulunan 1 kişi, asker kaçağı olan 1 kişi ve kayıp olarak aranan 1 kişi olmak üzere toplam 3 aranan şahıs yakalandı. Kontrol edilen 233 araçtan 14 araca işlem yapılarak toplamda 5 bin 38 tl para cezası kesildi.Kontrol edilen 33 işyerinde 4 işyerine ruhsatsız olduğundan 4’üne ise sigara makinası bulundurmak suçundan işlem yapıldı.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.